Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. NKU
|

Otwarte restauracje. Sanepid odwiedził Toruń. Decyzja? Zaskakująca

40
Podziel się

Już kilka lokali gastronomicznych zostało otwartych w Toruniu. Pomimo wizyt sanepidu i policji, żadna z restauracji nie została jeszcze ukarana.

Otwarte restauracje. Sanepid odwiedził Toruń. Decyzja? Zaskakująca
W Toruniu sanepid odwiedził otwarte lokale. Obyło się bez kar (WP, Mateusz Madejski)
bDIEZsEl

Przedsiębiorcy z Torunia dołączyli do ogólnopolskiej akcji #otwieraMY i wznowili działalność lokali gastronomicznych. Według informacji, które wojewódzki sanepid przekazał "PAP", otwarto cztery restauracje.

W sobotę, 16 stycznia, otworzyła się pierwsza toruńska restauracja - Smaki Indii. Już pierwszego dnia lokal odwiedził sanepid. Sporządzono protokół z kontroli i trwa postępowanie administracyjne.

Śladem Smaków Indii poszły kolejne lokale. Otwarte są m.in restauracje Pierogi Plus oraz Artystyczne Bistro. Właścicielka pierogarni mówi, że zainteresowanie klientów jest spore, a stoliki były zarezerwowane.

bDIEZsEn
Zobacz także: Polacy popełniają wielki błąd przy termomodernizacji. Tracą pieniądze i szkodzą środowisku

- Zdecydowaliśmy się na ten krok, gdyż od kilku miesięcy nie zarabiamy. Nie dostaliśmy żadnej pomocy i nie mamy już z czego dokładać. Robiliśmy to z własnej kieszeni tak długo, jak mogliśmy. Dalej nie damy rady - powiedziała w rozmowie z PAP właścicielka "Pierogów Plus" Angelika Pyszkowska.

Z kolei w Artystycznym Bistro wprowadzono znany już z ich lokali gastronomicznych w kraju sposób na zachęcenie klientów do odwiedzenia restauracji. Goście zatrudniani są na umowę, w ramach której mają testować przygotowane jedzenie.

bDIEZsEt

- Za produkty oczywiście każdy tester na mocy tej umowy musi zapłacić. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie - symboliczną złotówkę - mówił menadżer restauracji.

Zainteresowanie jest ogromne. W miniony piątek i sobotę lokal był wypełniony po brzegi klientami, którzy sprawdzali jakość podanego jedzenia.

Lokal niedawno odwiedził sanepid. Jak relacjonuje menadżer, kontrola przebiegła spokojnie i kulturalnie. Nie nałożono kary, jednak zapowiedziano już kolejne wizyty.

Rzecznik wojewódzkiego sanepidu, Łukasz Betański, poinformował PAP, że aktualnie prowadzone jest jedno postępowanie administracyjne, w związku z otwarciem lokalu. Dodaje, że kontrole w pozostałych miejscach nie wykazały nieprawidłowości, a na salach nie było klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIEZsEO
Źródło:
KOMENTARZE
(40)
ewa
miesiąc temu
w czasie "pandemii" rząd a w szczególności premier i reszta,która decyduje o zamknięciu biznesów nie powinni wziąć ani grosza wypłaty. To skandal żeby ministrowie brali po kilkadziesiąt tysięcy złotych a innym każą zdychać z głodu, sa to ludzie niemoralni, bez sumienia i wstydu
chwała bohate...
miesiąc temu
Doskonale rozumiem tych ludzi, którzy otwierają swoje biznesy. W przeciwieństwie do rządu, Ci ludzie są odpowiedzialni za byt swoich rodzin ale także za przetrwanie swoich pracowników. Nie pozwólcie się zniszczyć.
mmm
miesiąc temu
Oby tak dalej :)
bDIEZsEP
J123
miesiąc temu
To są skutki okłamywania obywateli przez przedstawicieli rządu w sprawie . zakończenia epidemii. To premier tego rządu kilkakrotnie ogłaszał "zwycięstwo " w walce z epidemią. Niech teraz nikt się nie dziwi, że obywatele nie wierzą w kolejne wypowiedzi rządzących.
Leon Z
miesiąc temu
Nielegalny rząd pis pod sąd!
...
Następna strona