Notowania

Paczkomaty InPost bez kolejek. Paczkę odbierzesz aplikacją

Kolejki przed paczkomatami powinny zniknąć. InPost udostępnił bowiem właśnie rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji. Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jak odebrać paczkę z paczkomatu? Niedługo wystarczy aplikacja, nie trzeba będzie podchodzić do specjalnego terminala i podawać danych (Fot: GERARD/REPORTER)

Do tej pory działało to tak, że aby odebrać paczkę, trzeba podejść do specjalnego terminala. Tam należy wpisać numer telefonu i kod odbioru, ewentualnie zeskanować kod QR. I dopiero wtedy skrytka się otwiera i można zabrać przesyłkę.

- Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć. Od teraz, podchodząc do Paczkomatu, możemy wybrać aplikację InPost i otworzyć swoją skrytkę, tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia - powiedział prezes spółki Rafał Brzoska.

- Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku - dodał Brzoska.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Prezes tłumaczył jednocześnie, że dzięki aplikacji będzie można nadawać przesyłki i wykonywać każdą operację z nią związaną. - Gdy inni otwierają nowe, kosztowne oddziały stacjonarne, my przenosimy wszystkie aktywności do mobilnej aplikacji - co pozwala nam sukcesywnie powiększać przewagę technologiczną. Naszym zdaniem, to technologia jest logistyką jutra - podkreślił.

Komornicy od początku listopada mają nowe uprawnienia
Komornik pozna twój adres. Ważne zmiany w prawie

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

Jadwiga Emilewicz w nowej roli będzie miała znacznie więcej pracy
Mieszkanie+ do pilnej naprawy. Duże wyzwanie dla Emilewicz

W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-11-2019

RychoPaczkomaty to wygodna rzecz, ale są różne problemy. Kiedyś skrytka się otworzyła, ale silny wiatr z powrotem ją zatrzasnął. Miałem problem z … Czytaj całość

13-11-2019

JaneckWażne żeby zlikwidowali wreszcie powiadomienia SMSami o tym że paczka czeka, bo wykorzystują to różni oszuści.

13-11-2019

zonkPodchodzi 5 osób, otwiera się 5 paczek, i co ? Wybieram bramkę nr 3 ?

Rozwiń komentarze (15)