Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Paczkomaty InPost bez kolejek. Paczkę odbierzesz aplikacją

15
Podziel się:

Kolejki przed paczkomatami powinny zniknąć. InPost udostępnił bowiem właśnie rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji. Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu? Niedługo wystarczy aplikacja, nie trzeba będzie podchodzić do specjalnego terminala i podawać danych
Jak odebrać paczkę z paczkomatu? Niedługo wystarczy aplikacja, nie trzeba będzie podchodzić do specjalnego terminala i podawać danych (East News, GERARD/REPORTER)
bEDiAcjp

Do tej pory działało to tak, że aby odebrać paczkę, trzeba podejść do specjalnego terminala. Tam należy wpisać numer telefonu i kod odbioru, ewentualnie zeskanować kod QR. I dopiero wtedy skrytka się otwiera i można zabrać przesyłkę.

- Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć. Od teraz, podchodząc do Paczkomatu, możemy wybrać aplikację InPost i otworzyć swoją skrytkę, tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia - powiedział prezes spółki Rafał Brzoska.

- Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku - dodał Brzoska.

bEDiAcjr

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Prezes tłumaczył jednocześnie, że dzięki aplikacji będzie można nadawać przesyłki i wykonywać każdą operację z nią związaną. - Gdy inni otwierają nowe, kosztowne oddziały stacjonarne, my przenosimy wszystkie aktywności do mobilnej aplikacji - co pozwala nam sukcesywnie powiększać przewagę technologiczną. Naszym zdaniem, to technologia jest logistyką jutra - podkreślił.

bEDiAcjx

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDiAcjS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(15)
Podi
2 lata temu
Inpost jest kozacki, nawet widać po komentarzach, że większości niezadowolenie wynika z nieogarnięcia klientów
Reno
2 lata temu
InPost daje radę. Póki co najlepiej na rynku (a mam porównanie)
Zelda
2 lata temu
Bardzo dobry pomysł. Dużo oszustów podszywało się telefonicznie, a ludzie niestety dawali się naciągnąć, a taki pomysł praktycznie likwiduje ryzyko, więc dobrze, że idą w tym kierunku.
bEDiAcjT
Jet
2 lata temu
Zapomnieli dodać, że 1/1000 paczkomatów może obsługiwać tą funkcję.
jan nowak
2 lata temu
serio?? staliście kiedyś w kolejce przed pacz komatem ?? - nie chodzi mi o 1 czy nawet max 2 osoby ( to wtedy i tak kwestia 2 min max) - akurat kolejki to moim zdaniem problem który nie istnieje