Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Paliwo tankujemy rzadziej, ale lejemy do baku więcej. Shell powoli odbudowuje sprzedaż

5
Podziel się:

Zamrożenie gospodarki na własnej skórze odczuli właściciele stacji paliw. Shell w szczycie epidemii zanotował bardzo mocny spadek sprzedaży. Niestety ciągle nie wróciła do stanu sprzed koronawirusa. Widać za to u klientów zmianę w sposobie tankowania.

Stacje Shell powoli wracają do normalnego działania.
Stacje Shell powoli wracają do normalnego działania. (East News)
bELniLaZ

W szczycie pandemii koronawirusa, w połowie kwietnia 2020 roku, sprzedaż na stacjach Shell w Polsce notowała duży, dwucyfrowy spadek. Od tego czasu sytuacja systematycznie się poprawia, ale nadal nie wróciła do stanu sprzed pandemii.

- W pierwszym momencie największej paniki, w którym niemal wszystko się zatrzymało, spadki sprzedaży były znaczące, dwucyfrowe, przy czym dołek przyszedł w połowie kwietnia. Od tego czasu w każdym tygodniu obserwujemy stopniową odbudowę sprzedaży i powrót klientów - wskazuje dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci Shell Polska Rafał Molenda.

bELniLbb

Shell zaobserwował w ostatnich miesiącach istotną zmianę w zachowaniu klientów w wyniku pandemii. Okazuje się, ze obecnie większość kierowców pojawia się na stacjach rzadziej, ale tankuje więcej paliwa i robi większe zakupy w sklepach.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Rafał Molenda przyznaje, że w niektórych przypadkach konieczne było podejmowanie trudnych decyzji, związanych z ograniczeniem zatrudnienia lub czasu pracy pracowników na wybranych stacjach.

bELniLbh

Mimo tego wszystko powoli wraca do normalności, a jak zapewniają władze Shell, pandemia koronawirusa nie wpłynęła na długoterminowe plany rozwoju w obszarze detalicznym. Do końca roku firma spodziewa się otwarcia od kilku do kilkunastu nowych stacji.

- W obszarze detalicznym Polska jest ważnym rynkiem dla Shell, największym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Planujemy dalej się rozwijać poprzez rozwój oferty convenience, uruchomienie nowych stacji zarówno własnych, jak i franczyzowych. Złożyliśmy w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie zakupu kilku obiektów lokalnej sieci stacji paliw na Śląsku - podkreśla Molenda.

Obecnie w Polsce działa 417 stacji Shell, w tym 371 własnych i 46 franczyzowych. Przy autostradach i drogach ekspresowych funkcjonuje 13 obiektów.

bELniLbi

Dyrektor zapowiedział m.in., że w najbliższym czasie Shell uruchomi pod Wrocławiem pierwszą stację tankowania LNG dla pojazdów ciężarowych.

- Jest szansa na kolejnych kilka stacji LNG w nadchodzących miesiącach, a docelowo chcemy mieć w Polsce 8 tego typu obiektów wzdłuż głównych korytarzy transportowych, które chcielibyśmy uruchomić możliwie szybko. To samo dotyczy stacji ładowania samochodów elektrycznych we współpracy ze spółką Ionity, których docelowo ma powstać w Polsce około 10, ale tu wyzwaniem są warunki przyłączeniowe, niezależne od nas - tłumaczy Molenda.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

*Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bELniLbC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Marcin
rok temu
Jak jest średnia jakość paliwa, brak 98 i wysokie ceny to czemu się dziwić? Dla tych co nie wiedzą to VP ma 95 oktanów, natomiast VPR 100 co może być problemem w wielu silnikach. Tak więc lepiej zatankować na innych stacjach pomijając państwowy Orlen.
PATRIOTA 1952...
rok temu
OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM STACJE PALIW Z LOGO ORLEN. SPRZEDAJĄ MARNEJ JAKOŚCI PALIWA I NAJDROŻEJ.
Blo
rok temu
Jako już były pracownik Shell, ale pracujący w czasie "ogłoszonej" epidemii, stwierdzam, że straty na sprzedaży paliw były minimalne. Wypowiedź Pana Molendy ma "pokryć" nakłanianie przez firmę przedsiębiorców prowadzących stacje, do korzystania z dotacji państwa, by firma Shell w ten sposób mogła zaoszczędzić na płaceniu faktur za prowadzenie stacji.
bELniLbD
Agg
rok temu
Tankują więcej, a rzadziej bo jest promocja na shellu we wtorki i czwartki. Poza tym kierowcy - po mega spadku cen paliwa wiosną - korzystają dobrej ceny póki mogą żeby nalać do baku najwięcej za najlepszą możliwą cenę.
opcja pisowsk...
rok temu
Ja zawsze tankuję za 50 zł i mi jest jedno ile paliwo kosztuje,zawsze płacę tyle samo.