Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pandemia zmienia polskie firmy. Praca zdalna, wirtualne spotkania. "Na Zachodzie to norma"

Co pandemia zmieni w polskich firmach? - Dała duży bodziec dla ucyfrowienia przedsiębiorstw – powiedział w programie „Money. To się liczy” Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Blisko połowa wniosków, która trafiała do urzędów pracy, była robiona nadal papierowo. Pandemia w sektorze publicznym była bodźcem do tego, by się otworzyć na nowe formy komunikacji jak choćby spotkania przy użyciu komunikatorów internetowych. Praca zdalna w usługach profesjonalnych za granicą jest codziennością, polski biznes też się powinien na to otworzyć, obniżyć koszty przejazdów, wynajmu. Do tej pory takiego bodźca do zmiany nie było.

0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
1956rok
3 lata temu
Praca zdalna? Może dla ludzi którzy do obowiązków podchodzą w sposób mega poważny i zdyscyplinowany to dobry pomysł,aczkolwiek nawet nad takimi ludźmi jest wymóg obserwacji przełożonego na żywo. Nie powinno być pracy zdalnej,bo przy pełniącym obowiązki na etacie pracownikowi jest potrzebny czujny kierownik,który na bieżąco ocenia pracę,doradza i motywuje do wytężonej i efektywnej pracy. Praca zdalna jest zbyt ryzykowna,bo nikt nad pracownikiem nie stoi i nie pilnuje,a tam gdzie nikt nie pilnuje jest wolna amerykanka i lenistwo.A za godzinę pracy pracownik musi dostać wypłatę.Im więcej zdalnych form pracy,tym mniejszy szacunek do niej samej jak do pieniędzy zarobionych dzięki pełnieniu obowiązków pracownika z domu.
asadas
3 lata temu
Praca zdalna jak najbardziej ale tylko w firmach ktore maja uporzadkowane struktury. I tylko w takich mozna liczyc na pozytywne efekty pracy zdalnej.
realista
3 lata temu
Praca zdalna to wyższe zarobki bo czas to pieniądz - w moim przypadku 30%. Pracuje miesięcznie 168 godzin + dojazdy 20x3h=60 godzin .W efekcie praca z domu daje mi 35% więcej zarobku na godzinę. Pracodawca który zaoferuje mi zdalną prace nawet z tą samą podstawą daje i automatycznie podwyżkę 35%!!!
Tomek
3 lata temu
Praca zdalna fajna , tylko rachunki za wodę , prąd wyższe. Kawa idzie jak woda. Chyba mnie wykiwali.
olekk
3 lata temu
Praca zdalna to największe dobro. Pracuje się może i więcej ale za to ma się więcej czasu bo odchodzi czas na szykowanie i dojazd do i z pracy.