Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Patodeweloperka w Krakowie. Podwójne miejsca parkingowe

73
Podziel się

Na podwórku jednego z krakowskich apartamentowców zbudowano nietypowy parking. Miejsca ułożone są tak, że jeśli przedni rząd będzie zajęty, auta z tylnego nie wyjadą. "To miejsca rodzinne" - tłumaczy deweloper.

Patodeweloperka w Krakowie. Podwójne miejsca parkingowe
"Rodzinny" parking przy krakowskim apartamentowcu. (Ekohorror.pl)
bDZpnusB

Sprawa dotyczy budynku Loku Vista, przy ulicy Walerego Sławka w Krakowie. Budynek ma mieć 121 mieszkań.

Przed budynkiem powstał parking. 10 miejsc parkingowych jest podwójnych. Problem w tym, że z tylnego rzędu, jeśli przedni będzie zajęty, nie da się wyjechać.

- Miejsca postojowe, których fotografię pan przesłał, są standardowym rozwiązaniem traktowanym jako miejsca postojowe rodzinne, czyli należące do jednego gospodarstwa domowego. Z oczywistych względów nie mogą być to miejsca, które należą do obcych wobec siebie osób - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper.

bDZpnusD
Zobacz także: Patodeweloperka. Ekspert odpowiada: każdy ma wybór, to nie jest PRL

Deweloperom często zdarza się "kreatywne" liczenie miejsc parkingowych. Wszystko przez to, że ich budowa pochłania duże koszty.

- Budowa dwu-, czy nawet jednokondygnacyjnego parkingu podziemnego to dla dewelopera gigantyczny koszt. Bywa, że pochłania nawet 25 proc. całej inwestycji. Jest wręcz niemożliwe, by się on zwrócił - mówi money.pl Bartosz Turek z HRE Investments.

bDZpnusJ

Zdarza się, że deweloperzy budują mieszkania w ogóle bez parkingów. Jedna z takich inwestycji powstała niedawno w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpnute
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(73)
Mateusz
2 tyg. temu
Rajbud z lubuskiego lubi tak robić podziemne parkingi
cynik
3 tyg. temu
I słusznie, jeżdżą w tą i z powrotem i tylko co2 emitują . Ekologicznie myślał i wymyślił. Powinien dostać nagrodę od "Grety od ekologii".
UWAGA
3 tyg. temu
Za dużo ludzi na świecie to rodzi problemy. Czy natura upomni się o swoje? Ten zabetonowny Manhattan, to tragedia dla Ziemi.
bDZpnutf
EDI
3 tyg. temu
Od początku chodzi o dokumentację i zrozumienie fenomenu, także widzów hejterów. Dlaczego nie akceptują, że ktoś jest inny, chory, upośledzony, uzależniony?
Kierowca
3 tyg. temu
Całkiem dobre rozwiązanie. WC TEŻ jest tylko jedno i jakoś sobie ludzie radzą. Za to jest o wiele więcej miejsca
...
Następna strona