Trwa ładowanie...
bDJnUIMl

Notowania

Patodeweloperka – Wszystkie wiadomości

47
27.02.2021 6:41

CENY MIESZKAŃ
 / 
Mieszkanie za 300 tys. zł, taras za 200 tys. Klienci w szoku, branża - niekoniecznie

Taras większy od samego mieszkania - i tylko nieznacznie od niego tańszy. To oferta z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wielu mieszkańców okolicy uznaje to za przykład "patodeweloperki". Oceny ekspertów są jednak mniej jednoznaczne. Bo w czasie pandemii taras jest na wagę złota.

280
27.02.2021 6:33

PATODEWELOPERKA
 / 
Balkon z widokiem na myjnię. Patodeweloperka po krakowsku

Jak żyje się w Krakowie, mieście królów polskich, stolicy kultury, oazie artystów? W centrum - jak w wyludnionym przez brak turystów skansenie. Na przedmieściach - jak w stawianym bez ładu i składu deweloperskim koszmarku, w którym za kilkanaście tys. od metra kupisz apartament między garażami, z widokiem na myjnię albo balkonem tak blisko sąsiada, że możesz podać mu cukier - pisze dla money.pl Marcin Makowski.

542
27.02.2021 6:24

PATODEWELOPERKA
 / 
Wszystkie apartamenty sprzedane. Deweloper Józef Wojciechowski o najsłynniejszym polskim osiedlu

"Mieszkańcy mają bardzo dobrą opinię o Bliskiej Woli. Zwłaszcza ci, którzy podróżują po świecie, znają światowe metropolie. Mam wrażenie, że krytyka płynie przede wszystkim od tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie w mieście" - pisze dla money.pl Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction, dewelopera budującego słynne warszawskie osiedle.

35
26.02.2021 21:53

PATODEWELOPERKA
 / 
Plac zabaw jak więzienny spacerniak. Beton, kraty i kamery

Prawo nakłada na deweloperów budujących zespoły budynków obowiązek stawiania placów zabaw. Ci często traktują to jak zło konieczne. Efektem są ogrodzone, mikroskopijne place, w których wiele osób dopatruje się przejawów tak zwanej patodeweloperki.

181
22.02.2021 18:43

AFERA
 / 
Skandal w Milanówku. Sztab kryzysowy po nielegalnej wycince drzew, sprawą zajmie się prokuratura

Skandal na jednej z prywatnych działek w Milanówku. Doszło do nielegalnej wycinki drzew. Burmistrz miasta zwołał sztab kryzysowy. Zapadła decyzja, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

bDJnUIMn
254
22.02.2021 13:01

MIESZKANIA
 / 
Wiceminister komentuje nowe osiedle w Warszawie. "Z takimi inwestycjami należy walczyć"

- Jako odpowiedzialna za budownictwo w ogóle sobie nie wyobrażam takiego założenia mieszkaniowego, jak na tych zdjęciach - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, komentując fotografie z jednego z nowo budowanych osiedli na warszawskiej Woli. - Ludzie kupują takie mieszkania zazwyczaj na wynajem, ale okazuje się, że wynajęcie takiego mieszkania nie trwa dłużej niż rok, dwa, bo w takich warunkach nie da się mieszkać i finalnie nie jest to żadna polityka mieszkaniowa. Z takimi inwestycjami należy walczyć. A walczy się poprzez planowanie przestrzenne - podkreśliła.