Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Kacprzak
Marek Kacprzak
|

Pełny lockdown Polski? "Bardzo byśmy chcieli tego uniknąć"

Czy osiągnęliśmy już moment, w którym rząd powinien ogłosić "narodową kwarantannę"? - Tego jeszcze nie wiemy. To jest rzecz, której bardzo byśmy chcieli wszyscy uniknąć: lekarze, osoby pracujące, całe społeczeństwo. Wszystko zależy od tego, jak epidemia będzie się rozwijała. Jeśli poziom zachorowań nadal będzie taki, jak obecnie, to służba zdrowia wytrzyma ten napór pacjentów - mówił w programie Newsroom WP prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19. - Bo celem i głównym powodem rządowych restrykcji jest utrzymanie służby zdrowia w sprawności. Epidemii na tym etapie już tak bardzo zahamować nie możemy. Właściwie 85-90 proc. działań, które można zrobić, by powstrzymać transmisję wirusa w społeczeństwie, już mamy wprowadzone. Dalej możemy już tylko zrujnować gospodarkę - przyznał. Dodał, że 20 proc. łóżek przeznaczonych w szpitalach dla chorych jest teraz zajętych przez pacjentów z jedną chorobą. - To jest bardzo unikalna, do tej pory niespotykana...

rozwiń
KOMENTARZE
(7)
upadek gospod...
3 lata temu
nie ma czegoś takiego jak narodowa kwarantanna...jest za to stan wyjątkowy, stan wojenny, stan klęski żywiołowej...taki wybór... "Epidemii na tym etapie już tak bardzo zahamować nie możemy. Właściwie 85-90 proc. działań, które można zrobić, by powstrzymać transmisję wirusa w społeczeństwie, już mamy wprowadzone. Dalej możemy już tylko zrujnować gospodarkę...Skoro to wszystko nic nie dało...to po co to robicie?
MamNika 29 to...
3 lata temu
Od marca już pracuję zdalnie ze swojego mieszkania. Korpo. Pensja jeszcze większa, bo jestem bardziej wydajna. W domu spokój, cisza. Nikt nie przeszkadza.to dostaję jeszcze premię.Jeden pokój w moim meszkanu przerobiłam na swoje biuro. Nie muszę dojeżdżać do pracy. Pracuję w legginsach i T-schircie. Chcę to robię przerwę na kawę lub idę ugotować obiad. Popołudnia wolne- wychodzę na zakupy, na spacery, pobiegać. W życiu tak wygodnie i dobrze mi się nie żyło, jak teraz.
Iza
3 lata temu
Myślę, że dla gospodarki to będzie katastrofa. Ja się na maxa obawiam, jak sobie z tym system poradzi. Chciałabym, żeby to już się skończyło. W tym roku ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, jestem kosmetyczną i każdego dnia obawiam się, że to wszystko padnie.
Jacek
3 lata temu
Bardzo byśmy, Polacy najważniejsi i inne bzdury i kłamstwa PiS codziennie w TVP o 19:30 . Serdecznie zapraszam .Jacek Kurski
Ghj
3 lata temu
Dajcie ludziom pracować! Nie chcemy żadnej kwarantanny natodowej! Lepiej przechorować ale mieć za co żyć!!