Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

PGNiG OD dostało ponad 2 mld złotych od państwa

33
Podziel się:

PGNiG Obrót Detaliczny otrzymało już ponad 2 mld złotych tytułem rekompensaty. Spółka jest uprawniona do pomocy zgodnie z ustawą z 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. Pieniądze wypłaca Fundusz Wypłaty Różnicy Cen.

PGNiG OD dostało ponad 2 mld złotych od państwa
PGNiG OD otrzymało rekompensaty (Adobe Stock)

PGNiG Obrót Detaliczny od 7 marca do 4 kwietnia otrzymała łącznie 2,193 mld zł wypłat transz z tytułu rekompensaty z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny — podała firma w komunikacie.

Spółka poinformowała 7 marca, że otrzymała pierwszą transzę z tytułu rekompensaty z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny. Wysokość transzy wynosiła 1,255 mld zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski Ład odchodzi od głównych założeń. "Zyskuje klasa średnia"

PGNiG OD jest firmą uprawnioną do rekompensat

PGNiG Obrót Detaliczny jest jednym z podmiotów uprawnionych do otrzymania rekompensaty na podstawie ustawy z 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu.

Szacunkowy łączny koszt z tytułu rekompensat nie przekroczy 10 mld zł. Rekompensaty będą wypłacane przez Fundusz Wypłaty Różnicy Cen, do którego w 2022 r. trafi 40 proc. środków uzyskanych ze sprzedaży w drodze aukcji uprawnień do emisji CO2 oraz środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
Dama
3 miesiące temu
i dobrze a co ma doprowadzić do upadku.Wzorem pomocy swoim przedsiębiorstwom są Niemcy .Pamiętam jak Donald Tusk zamykał Stocznie w Szczecinie zamiast jej pomóc by mogła funkcjonować. Pomóc stoczni w Rostowie za Odrą udzieliła pani Merkel i co co można było.Niemcy mogli a Polacy pod władzą Tuska nie. Nigdy więcej Tuska !
Lala
3 miesiące temu
To dlaczego podniesiono tak drastycznie ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. To jest rozbój.
Niktwazny
3 miesiące temu
Dodruk pieniadza .. zwiekszy inflacje
Emeryt
3 miesiące temu
Do diabła z pisem i ich cenami.
8x.
3 miesiące temu
Państwo nie ma swoich pieniędzy tylko z naszych podatków. Czyli i tak za wszystko płacimy my. Dzisiaj za pół wózka w markecie 700 zł. Szok. 10, 9 % inflacja nie wierzę , conajmniej 25%. Glapińskiego nie boli przy 600 tysiącach premii.
...
Następna strona