Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Pierwsze pieniądze z Funduszu Odbudowy już w lipcu. Ale nie dla nas. Polska poczeka do jesieni

93
Podziel się:

Europosłowie PO i PSL poinformowali, że pierwsze pieniądze na Krajowy Fundusz Odbudowy Polska dostanie we wrześniu i październiku. Opozycja krytykuje rząd, że przez późniejsze złożenie planu nasz kraj dostanie pieniądze dwa miesiące później niż część państw członkowskich.

Pierwsze pieniądze z Funduszu Odbudowy już w lipcu. Ale nie dla nas. Polska poczeka do jesieni
Fundusz Odbudowy rusza w lipcu. Polska poczeka do jesieni (Flickr KPRM, Krystian Maj)
bEIDMdEB

Pierwsze pieniądze z UE w ramach Funduszu Odbudowy mają zostać przekazane Polsce już jesienią. Europosłowie PO i PSL mówią o wrześniu lub październiku. Jednocześnie opozycja krytykuje rząd za wydłużenie prac nad Krajowym Planem Odbudowy, przez co ma też się przesunąć termin pierwszych wypłat.

- Były państwa członkowskie, które złożyły go przed nami. Te państwa członkowskie będą mogły otrzymać zaliczkę przypuszczalnie w lipcu. Obecnie KE pozytywnie oceniła 14 planów. Polski plan jest w tej chwili w fazie uzgodnień – powiedział europoseł PO Jan Olbrycht.

bEIDMdED

Polska przekazała Krajowy Plan Odbudowy do Komisji Europejskiej na początku maja. Część państw członkowskich zrobiła to wcześniej, część później. KE przyjęła już kilkanaście krajowych planów. Według informacji PAP polski plan ma zostać zaakceptowany w najbliższych dniach.

Zobacz także: Pieniądze z perspektywy kobiet- mBank x WP webinary

Rząd krytykuje również Andrzej Halicki z PO, którego zdaniem Polska powinna otrzymać środki jak najszybciej.

bEIDMdEJ

- Pierwsze państwa członkowskie otrzymają je lada moment. Krajowy Plan Odbudowy, który nie został złożony nie tylko w terminie, ale również z odpowiednimi warunkami, będzie podlegał jeszcze analizie i prawdopodobnie poprawkom – mówił na konferencji w Brukseli Halicki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIDMdFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(93)
Mark
3 miesiące temu
Hehe koperciarz miesiac trzymał w senacie a opozycja nie chciała za tym głosować a teraz że nie dostaniemy co te PO robi hipokryzja i zaćmienie umysłu
Aaaaaa
3 miesiące temu
Mafia PiS działa. UE brawo
Stoczniowiec
3 miesiące temu
Brawo UE to mi się podoba
bEIDMdFf
Gajowy
3 miesiące temu
Ta kasa tylko nakręci ceny towarów i usług ( inflację) a wogle nie przyczyni się do rozwoju kraju. Skończy się kasa to i rozwój skończy się. Bo brak rozwoju technologicznego nie zastąpi wewnętrzna konsumpcja. W tej chwili obserwujemy nadmierną konsumpcję która w końcu kiedyś się skończy i co wtedy.
Maja
3 miesiące temu
Opozycja zapomniała, że sama blokowała w senacie a teraz krytykuje
...
Następna strona