Trwa ładowanie...
bCXvXIiJ

Notowania

Fundusz Odbudowy – Wszystkie wiadomości

225
17.09.2020 11:29

KOMISJA EUROPEJSKA
 / 
Dotacje z Funduszu Odbudowy podzielone. 18,9 mld euro dla Polski do 2022 roku

Komisja Europejska przedstawiła oficjalnie kalkulacje podziału dotacji z Funduszu Odbudowy.

18
11.08.2020 15:39

KOMISJA EUROPEJSKA
 / 
Polski samochód elektryczny. Fabryka powstanie z unijnych funduszy?

Powstaje polski samochód elektryczny, pomogą środki unijne z funduszu odbudowy? - Bardzo mocno stawiamy, by elektryfikować transport indywidualny. Chcielibyśmy rozwijać postawę, że warto tego typu pojazdy kupować, ale też rozwijać sprzęt, który jest oparty o komponenty produkowane w Polsce - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Nie wyobrażam sobie, by przy uruchomieniu tego rodzaju produkcji rząd nie był głównym klientem, będąc niejako przykładem. Będziemy ten projekt przedstawiać w negocjacjach z Komisją Europejską. Środków jest dużo, ale nigdy nie jest tak, że wystarczy na wszystko - dodał.

76
27.07.2020 10:23

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Na co pójdą pieniądze z Unii? "Wpłynęło 116 przedsięwzięć"

Gigantyczna pula środków z Unii Europejskiej na odbudowę gospodarki. Na co Polska wyda unijne środki? - Trzeba je dobrze zainwestować, by odbudować gospodarkę po kryzysie, ale też ruszyć ją do przodu. Zainwestować w drogi, infrastrukturę, a przede wszystkim w rozwój przedsiębiorczości - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. - Na razie wpłynęło 116 przedsięwzięć z różnych resortów, pracujemy nad nimi. Rozmawiamy też o przedsięwzięciach z obszaru czystej energii - czyste powietrze, gospodarka odpadami czy ściekami. Wszystko jest jeszcze na etapie negocjacji - dodała.

27.07.2020 8:52

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Nowy budżet UE. Gościem minister funduszy

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o nowy budżet Unii Europejskiej. Na jakie dziedziny zostaną przeznaczone pieniądze? Które regiony otrzymają mniejsze finansowanie? Gościem będzie minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zapraszamy od 9.15.

168
23.07.2020 15:20

WIADOMOŚCI
 / 
Na co Morawiecki zgodził się w Brukseli?

– Komisja Europejska proponuje zawieszenie funduszy, a kraje UE zatwierdzają to większością głosów. Bez wymogu jednomyślności. Na taki system zgodził się szczyt UE – tłumaczy prof. Laurent Pech.

bCXvXIiL
518
22.07.2020 11:14

RZĄD
 / 
Budżet UE. Premier Morawiecki w Sejmie: zwycięstwo Polski i europejskiej solidarności

Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie o ustaleniach z nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej. - Nigdy nie było tylu różnic, ale mam dobrą wiadomość dla Polaków. Polska jest największym beneficjentem funduszu spójności. Wracamy jako wielki zwycięzca i możemy być dumni z naszej dyplomacji - powiedział szef rządu.

286
21.07.2020 6:05

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Szczyt UE ws. budżetu. Jest porozumienie

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie funduszu odbudowy po kryzysie, wywołanym pandemią koronawirusa. Udało się przekonać tzw. państwa oszczędne, aby utrzymać wysokość budżetu na poziomie 750 mld euro w dotacjach i pożyczkach. Jednym z kryteriów przyznawania środków będzie praworządność.

492
18.07.2020 11:49

BUDŻET UE
 / 
Szczyt UE ws. budżetu. Trudne negocjacje w sobotę

Nowa propozycja ws. budżetu UE na odbudowę po kryzysie. Tuż przed rozpoczęciem drugiego dnia negocjacji szef Rady Europejskiej Charles Michel zaproponował zmianę w podziale środków. Wszystko po to, by zadowolić grupę tzw. państw oszczędnych. Do sobotniego wieczoru nie udało się jednak osiągnąć porozumienia.

235
02.07.2020 12:21

UE
 / 
Pieniądze z UE w zamian za praworządność. Zdecydowane stanowisko szefa Rady Europejskiej

Szef Rady Europejskiej Charles Michel chce, by dostęp do unijnych pieniędzy był powiązany z przestrzeganiem praworządności w krajach członkowskich.