Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Szymański
Damian Szymański
|
aktualizacja

PiS stworzył drugi budżet państwa. Były minister finansów: to duże zagrożenie

Kwotę 422 mld zł rząd może już w przyszłym roku wypchnąć poza budżet. Ekonomiści mówią już o drugim, równoległym budżecie. – Ta kwota skumulowała się przez kilka lat. W przeszłości także dochodziło do takiego wypychania pieniędzy poza budżet, były to wydatki rozwojowe, ale robiono to przejrzyście i nie było zagrożenia, z którym mamy obecnie do czynienia – powiedział w programie "Money.pl" prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów, były główny ekonomista ZUS. – To są wydatki finansowane przez obligacje emitowane przez BGK lub PFR, gwarantowane przez Skarb Państwa. A ponieważ te obligacje są mniej płynne, to koszt ich obsługi jest znacznie wyższy – tłumaczy.

12
Podziel się:
KOMENTARZE
(12)
mentalnosc PI...
2 lata temu
Moim zdaniem ta mafia juz nigdy nie pozwoli odebrac sobie władzy. Fałszują budzet to i wybory sfałczują.
Najgorszy rzą...
2 lata temu
Morawiecki Bierut II dewastator polskiej gospodarki.
Spostrzegawcz...
2 lata temu
Za poprzednich lat zostało 300 000 000 000 nadwyżki w Ministerstwach ! Wiedza podsłuchana i dostarczona dzięki działaniom Towarzyszy Wschodnich Kompani ! Towarzysze mieniący się prawdziwymi patriotami kierowani przez zarządcę ze Wschodu od razu dobrali się do dobra wypracowanego przez ostatnie 25 lat i jeszcze zadłużyli i włączyli programy zadłużenia i poniewieranie Złotego ! Teraz powinni każdemu z obywateli rozdać 38 000 zł tak jak rozdali na każde dziecko ! 12 000 zł na najmniejszego z obywateli teraz rozdają ! 300 zł dla emeryta na sprawunki jesienne jak na przybory do szkoły ! 500 zł obywatelowi przechodzącemu na chodniku bo służby mundurowe otrzymały a reszta się tylko przyglądać musi ! Inflacja 16% a realna przy drugim budżecie 30% -40% realna życiowa ! Komuna już tu jest !!! Dzięki Towarzyszom Agentom Wschodniej Komaniji !!!
Fakt
2 lata temu
Czy pis czy po to bez różnicy obydwie bandy działają na szkode Polski a pis dorzucił jeszcze depopulację
Szybki
2 lata temu
Zanim Następny Rząd Weźmie się do Roboty To Styczeń 2024.Chyba Że Prezydent Andrzej Duda rozwiąże Parlament,Lub Parlamentarzyści zagłosują za Samorozwiązanem Parlamentu.Pozdrawiam Państwa.