Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

PiS szuka nowego ministra finansów. Kolejne osoby na giełdzie nazwisk

66
Podziel się:

Polski Ład wprowadził gigantyczny chaos, a minister finansów Tadeusz Kościński przypłacił to stanowiskiem. W rządzie trwają poszukiwania następcy Kościńskiego, ale nie jest to łatwe - według naszych ustaleń atmosfera w resorcie jest bowiem bardzo zła. Na liście potencjalnych kandydatów pojawiły się jednak nowe nazwiska.

PiS szuka nowego ministra finansów. Kolejne osoby na giełdzie nazwisk
Tadeusz Kościński (po prawej) stracił stanowisko w związku z chaosem wokół Polskiego Ładu. To samo spotkało wiceministra Jana Sarnowskiego (po lewej) (Ministerstwo Finansów)

O dwóch nowych osobach, które mogłyby objąć fotel ministra finansów, pisze Business Insider. Według źródeł portalu jest to Beata Daszyńska-Muzyczka, czyli prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, i Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Rząd stawia bowiem na kobietę na tym stanowisku.

Trudno znaleźć nowego ministra finansów

Wcześniej do tej roli przymierzana była prof. Gertruda Uścińska, czyli prezes ZUS, miała ona jednak nie przyjąć propozycji. - Nikt o zdrowych zmysłach nie chce wchodzić do tego resortu. Walka frakcji, skrajne upolitycznienie i brak samodzielności. Widziałem, co tam się dzieje. Nie polecam - komentowała w rozmowie z money.pl jedna z osób wyższego szczebla współpracująca z szefową ZUS.

Inaczej twierdziła natomiast Marlena Maląg w programie "Money. To się liczy".Chętni są zawsze, tylko to muszą być osoby o wysokich kwalifikacjach, kompetentne. Ministerstwo finansów ma wyjątkowe zadania, taka osoba musi mieć wysokie kompetencje - przekonywała.

Zobacz także: Polski Ład do naprawy. "To może skomplikować system"

Tadeusz Kościński zrezygnował z kierowania resortem 7 lutego. - Jest to oczywiście podyktowane tym, że minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych - tłumaczyła rzeczniczka partii Anita Czerwińska.

Z resortem pożegnali się też wiceminister Jan Sarnowskidyrektor generalna Renata Oszast. Polski Ład ma naprawić Artur Soboń, który został w styczniu wiceministrem w resorcie finansów. - Testujemy różne warianty, też dalej idące - zapewniał niedawno Soboń. Jak zadeklarował, zmiany mają być wykonalne, zrozumiałe i co najważniejsze... na korzyść podatnika.

Kaczyński szuka winnych wśród urzędników

- Zaczęło się nie najlepiej, jeśli idzie o podatki. To trzeba naprawić. Wyciągnięto już część konsekwencji personalnych, bo tutaj popełniono bardzo fundamentalne błędy. Przy czym błędem fundamentalnym było to, że powierzono przygotowanie systemu ludziom, którzy – jak mi się wydaje – byli całkowicie niezainteresowani tym, aby przedsięwzięcie się udało – mówił kilka dni temu o Polskim Ładzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Mówię o tych, którzy to realnie przygotowywali, bo przecież to jest realnie przygotowywane przez departamenty, przez ludzi, którzy pełnią merytorycznie, ważne funkcje; w tym wypadku w Ministerstwie Finansów. Bo błędy są takie, że część wynikała z braku wiedzy, z pomyłki, ale część jest tak oczywista, że wydaje się, że była tu i kwestia nie najlepszej woli – uznał.

Wśród kandydatów na nowego ministra finansów byli też wymieniani Artur Soboń, minister rozwoju Piotr Nowak i Henryk Kowalczyk, który jest aktualnie ministrem rolnictwa.

Tymczasowo funkcję ministra finansów pełni premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
polityka
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(66)
miska ryżu
2 lata temu
wycofać nie ład i to jak najszybciej!
TYLKO
2 lata temu
Genialny Ekonomista Jaroslaw Kaczynski !!!
koka
2 lata temu
Mejza lub Misiewicz
PiS to zło
2 lata temu
niech wezmą bezdomnego z ulicy i to samo będzie, albo może i ciut lepiej.
misiek
2 lata temu
ministrem finansow powinien zostac chlopiec z torunia czyli tadeusz r
...
Następna strona