Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|
aktualizacja

Wiceminister finansów stracił stanowisko

531
Podziel się:

Jan Sarnowski stracił stanowisko wiceministra finansów. Zdymisjonował go premier Mateusz Morawiecki, który tymczasowo kieruje resortem. Informację tę potwierdził rzecznik rządu. To już druga personalna zmiana w kierownictwie ministerstwa, które odpowiadało za przygotowanie i wdrożenie reformy podatkowej w ramach Polskiego Ładu.

Wiceminister finansów stracił stanowisko
Jan Sarnowski stracił stanowisko wiceministra finansów (Ministerstwo Finasów, Ministerstwo Finansów)

Dymisja Jana Sarnowskiego to - według informacji portalu Interia.pl - "wyraźny sygnał, że nie będzie zgody na kolejne potknięcie" przy wprowadzaniu Polskiego Ładu. Reforma podatkowa to flagowy program rządu PiS. Doniesienia te potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Premier Mateusz Morawiecki, który pełni obecnie funkcję szefa MF, odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller

RMF FM z kolei ustaliło, że "do samego końca Jan Sarnowski zapewniał premiera, że nowy system podatkowy jest świetnie przygotowany".

Zobacz także: Obniżona stawka ryczałtu w Polskim Ładzie. Skorzystają pielęgniarki, pracownicy IT i prawnicy

Dymisje za Polski Ład

Według RMF FM Wiele wskazuje na to, że dymisji za wdrożenie Polskiego Ładu może być więcej.

Już na początku lutego rzecznik rządu potwierdził, że będą konsekwencje personalne za wdrożenie Polskiego Ładu. W poniedziałek dymisję ze stanowiska ministra finansów złożył Tadeusz Kościński. Do czasu powołania jego następcy, kierowanie nad resortem przejął premier Mateusz Morawiecki.

W piątek na konferencji prasowej premier skomentował dymisję ministra finansów, mówiąc, że Tadeusz Kościński podjął "męską decyzję" i postąpił honorowo. Do sprawy odniósł się też Marek Suski z PiS w RMF FM:

Rzeczywiście, jeżeli chodzi o system podatkowy, powinien być on na tyle przejrzysty, żeby człowiek potrafił sobie to wyliczyć. Między innymi właśnie dlatego jest dymisja ministra finansów, że zostało to tak przeprowadzone, że nawet Kancelaria Sejmu nie wiedziała, jak nam wyliczyć wynagrodzenie.

Jan Sarnowski. Kim jest zdymisjonowany wiceminister finansów?

Jan Sarnowski był wiceministrem finansów od 28 listopada 2019 r. W latach 2016-2018 był doradcą ministra rozwoju i finansów, odpowiedzialnym za koordynację programu uszczelniania polskiego systemu podatkowego.

Sarnowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Uniwersytetu w Kolonii. Ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego i prawa krajów systemu common law.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(531)
manius
2 lata temu
to super lad kiedy kierowca robi 180 dzienie a minister 20 gratulacje dla Premiera
kapus
2 lata temu
200km dzienie jezdzil/ jego kierowca/ slozbowo majac 8do pracy. przekret na maxa i zadne sluzby nie reaguja
pracownik
2 lata temu
ale super dziecko pinokia. traktowal ludzi za psyalbo gorzej, 2-3godz pod brama na byle podpis kierowca czekal i sikal w spodnie. gratulacje obys szczal do konca zycia takczekajac na cos!!! brak ladu i skladu raczej inwitro bazowe i wkradla sie infekcja
Dzidka
2 lata temu
To dzieciaki bez doświadczenia zostają w Pis ministrami
oko
2 lata temu
Jak Vatuesz taki Prawy i Sprawiedliwy to dlaczego karze kolegow za swoje bledy ?? PS pewnie koledzy sowicie zostana nagrodzeni odprawami i tarafia do rad nadzorczych panstwowych spolek
...
Następna strona