Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
01.06.2020 20:26

PIT. Więcej czasu na zapłatę zaliczki

Termin przekazania zapłaty zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń został ponownie wydłużony. Decyzja szefa resortu finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP Archiwum)
Minister finansów ponownie wydłużył termin zapłaty zaliczek na podatek

Minister finansów Tadeusz Kościński zdecydował o ponownym przedłużeniu terminu przekazania zapłaty zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń pobranych w marcu i kwietniu - czytamy na stronach resortu finansów.

Jak dodano, minister zadecydował też o zastosowaniu tego rozwiązania dla firm w zakresie majowych zaliczek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego.

- Odmrażamy gospodarkę. Wiemy, że przedsiębiorcy wciąż potrzebują naszego wsparcia, a kumulacja płatności w czerwcu negatywnie odbiłaby się na ich sytuacji finansowej. Dlatego postanowiliśmy rozłożyć płatności do końca roku- powiedział Tadeusz Kościński.

Obejrzyj: Zniesienie zakazu handlu. "To by pomogło całej branży"

Zgodnie z rozwiązaniami z Tarczy Antykryzysowej już raz wprowadzono przesunięcie terminu płatności zaliczek na PIT-4. Płatnicy mieli przekazać kwoty pobranych w marcu i kwietniu zaliczek na podatek i pobranego podatku zryczałtowanego do 1 czerwca 2020 r. Teraz termin ten jest jeszcze dłuższy i dodatkowo obejmuje również środki pobrane od podatników w maju.

W związku z tym zaliczki i podatek pobrane:

  • w marcu podlegają wpłacie do 20 sierpnia 2020 r.;
  • w kwietniu podlegają wpłacie do 20 października 2020 r.;
  • w maju podlegają wpłacie do 20 grudnia 2020 r.

- Odpowiadamy w ten sposób na pilne potrzeby polskich przedsiębiorców. Dzięki naszemu rozwiązaniu w kieszeniach przedsiębiorców zostanie w maju ok. 5 mld zł, które poprawią ich płynność finansową, a dzięki temu również bezpieczeństwo zatrudnianych przez nich pracowników - powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2020

klocek kaczkiKochany kraju rzadzony przez PIS moj PIT twoj PIT wloz sobie go w odbit !!!

02-06-2020

patriotkanajpierw niech sprawdzą swoje systemy,robia przekręty (bład w systemie)-jak działa cyfryzacja.Czy tylko do ściągania pieniędzy nie słusznie … Czytaj całość

02-06-2020

martaA MF to legalna okrutna mafia i nic się nie da zrobić tym psychopatom....wszyscy milczą...o gwałconych dzieciach nie mają pojęcia....

Rozwiń komentarze (6)