Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

PIT. Więcej czasu na zapłatę zaliczki

6
Podziel się:

Termin przekazania zapłaty zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń został ponownie wydłużony. Decyzja szefa resortu finansów.

Minister finansów ponownie wydłużył termin zapłaty zaliczek na podatek
Minister finansów ponownie wydłużył termin zapłaty zaliczek na podatek (PAP Archiwum)

Minister finansów Tadeusz Kościński zdecydował o ponownym przedłużeniu terminu przekazania zapłaty zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń pobranych w marcu i kwietniu - czytamy na stronach resortu finansów.

Jak dodano, minister zadecydował też o zastosowaniu tego rozwiązania dla firm w zakresie majowych zaliczek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego.

- Odmrażamy gospodarkę. Wiemy, że przedsiębiorcy wciąż potrzebują naszego wsparcia, a kumulacja płatności w czerwcu negatywnie odbiłaby się na ich sytuacji finansowej. Dlatego postanowiliśmy rozłożyć płatności do końca roku- powiedział Tadeusz Kościński.

Zobacz także: Obejrzyj: Zniesienie zakazu handlu. "To by pomogło całej branży"

Zgodnie z rozwiązaniami z Tarczy Antykryzysowej już raz wprowadzono przesunięcie terminu płatności zaliczek na PIT-4. Płatnicy mieli przekazać kwoty pobranych w marcu i kwietniu zaliczek na podatek i pobranego podatku zryczałtowanego do 1 czerwca 2020 r. Teraz termin ten jest jeszcze dłuższy i dodatkowo obejmuje również środki pobrane od podatników w maju.

W związku z tym zaliczki i podatek pobrane:

  • w marcu podlegają wpłacie do 20 sierpnia 2020 r.;
  • w kwietniu podlegają wpłacie do 20 października 2020 r.;
  • w maju podlegają wpłacie do 20 grudnia 2020 r.

- Odpowiadamy w ten sposób na pilne potrzeby polskich przedsiębiorców. Dzięki naszemu rozwiązaniu w kieszeniach przedsiębiorców zostanie w maju ok. 5 mld zł, które poprawią ich płynność finansową, a dzięki temu również bezpieczeństwo zatrudnianych przez nich pracowników - powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

podatki
pit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Oko
4 lata temu
Mafia przekłada Haracz
go
4 lata temu
No - po raz pierwszy czytam tekst, który ma znamiona pełnych jaj. Żeby tak jeszcze inne formy miały takie jaja - byłoby super. a w szczególności forma elektroniczna (błąd na błędzie) Kiedy ludzie przestaną być przymuszani do rozliczania się z US jak o zwykłym Kowalskim wiecie więcej niż On sam? - to byłby sukces!
rest
4 lata temu
przyczyna bardzo prosta, spadly wplywy podatkowe 7mld rok do roku za kwiecien, za maj bedzie podobnie, albo gorzej, a pozniej to nikt nie wie, wiec w sumie taka pomoc jest OK, US musza zrewidowac podejscie do podatnikow - teraz dopiero widza z czyich pieniedzy sa utrzymywani, a z pustego to i Salomon nie naleje, prosba, nie niszczcie firm z powodu zarówki
marta
4 lata temu
A MF to legalna okrutna mafia i nic się nie da zrobić tym psychopatom....wszyscy milczą...o gwałconych dzieciach nie mają pojęcia....
patriotka
4 lata temu
najpierw niech sprawdzą swoje systemy,robia przekręty (bład w systemie)-jak działa cyfryzacja.Czy tylko do ściągania pieniędzy nie słusznie policzonych od społeczeństwa? Gdyby nie koronawirus,nie rozliczyłabym PITu w ten sposób.PIS szuka pieniędzy!