Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKN Orlen walczy z odorem. W Płocku zapachnie wanilią

34
Podziel się:

Orlen zapowiada "uciążliwości zapachowe" w Płocku w związku z wyłączeniem najwyższego komina. Spółka, by zneutralizować nieprzyjemny zapach, od soboty będzie rozpylać aromat wanilii.

Orlen rozpyli wanilię nad Płockiem, by zneutralizować odór.
Orlen rozpyli wanilię nad Płockiem, by zneutralizować odór. (PAP, PAP/Marcin Bednarski)
bEIKxuJh

PKN Orlen zapewnia, że aerozol jest bezpieczny dla ludzi i środowiska oraz ma atest przydatności do celów spożywczych. Aromat będzie się unosił nad miastem od 16 marca do 4 kwietnia (lub nieco dłużej).

"W najbliższą sobotę w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku zostanie wyłączony z pracy najwyższy komin znajdujący się na instalacjach Clausa. Do czasu jego ponownego uruchomienia, które nastąpi ok. 4 kwietnia br., jego funkcję przejmie niższy komin tzw. rezerwowy. Proces przełączenia emisji jest standardową praktyką, realizowaną cyklicznie co 5 lat w związku z przepisami prawa budowlanego" - poinformował Orlen w komunikacie.

bEIKxuJj
Zobacz także: Obejrzyj: Powrót Kubicy to niesamowita historia

Spółka dodaje, że w trakcie prac mogą, ale nie muszą wystąpić "uciążliwości zapachowe". Zapowiadany smród może być wyczuwalny dla mieszkańców i przyjezdnych ze względu na "przekierowanie siarkowodoru do innego emitora". By ten odór ograniczyć, do niższego komina dozowany będzie specjalny środek w aerozolu o zapachu wanilii.

bEIKxuJp

"Termin przełączenia emisji został zaplanowany w okresie postoju instalacji Hydrokrakingu, co może mieć znaczny wpływ na ograniczenie wystąpienia w tym czasie wyczuwalnych związków siarki. Prace będą realizowane pod bieżącą kontrolą służb technologicznych oraz ochrony środowiska. Ponadto poziom wartości emisji będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy funkcjonującego systemu ciągłych pomiarów" - zapewnia PKN Orlen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIKxuJK
KOMENTARZE
(34)
Ja
3 lata temu
Takie proste nie mozna kupić takich właśnie neutralizatorow które zapobiegają wydatkowaniu szkodliwych substancji
GA
3 lata temu
Cieszę się że już nie mieszkam w Płocku, miasto fajne ludzie mili chociaż patrząc z perspektywy 25 lat SERCE i sentyment do stolicy Piastów pozostał .
Ben
3 lata temu
Węgiel to przyszłość..... Dla Putina
bEIKxuJL
An uk
3 lata temu
Polska to SYF SYF
Astmatycy
3 lata temu
piszcie proszę co Wy na to.
...
Następna strona