Notowania

firma
18.09.2019 13:43

Płaca minimalna w górę. "Będę musiał zamknąć firmę", mówią przedsiębiorcy

80 proc. przedsiębiorców ocenia, że wzrost płacy spowoduje pogorszenie perspektyw ich firm, wynika z ankiety Pracodawców RP. Niektórzy mówią wprost - efektem decyzji rządu będzie konieczność likwidacji biznesów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Płaca minimalna idzie w górę, przedsiębiorcy nie są zadowoleni

Nieco ponad 83 proc. zapytanych przedsiębiorców odpowiedziało że polska gospodarka nie jest gotowa na wzrost płacy minimalnej do 3 tys. zł. Inaczej uważa zaledwie 10,5 proc. przedsiębiorców, wynika z badania Pracodawców RP.

Dodatkowo, 82 proc. przedsiębiorców uważa, że podniesienie w 2020 r. płacy minimalnej będzie miało negatywny wpływ na ich perspektywy rozwoju ich biznesów. Niemal 16 proc. uznało natomiast, że podwyżka nie będzie miała większego na ich działalność. Tylko 2,3 proc. przebadanych osób ocenia, że po podwyżce ich perspektywy się polepszą.

Obejrzyj: Grupa PGE z ekologicznymi stacjami ładowania. To jedyna taka sieć w Polsce

- Wielu odpowiadających zapowiedziało ograniczenie inwestycji lub zatrudnienia. Wśród rozważanych scenariuszy są m.in. przeniesienie działalności za granicę, przebranżowienie w celu zmniejszenia zatrudnienia, czy też robotyzacja i wprowadzenie automatyki - czytamy we wnioskach z badania.

Przedsiębiorcy zwracają też uwagę, że "podniesienie płacy minimalnej wymusi podwyżki również dla osób bardziej wykwalifikowanych".

- Zlikwiduję firmę i po 25 latach będę szukał etatu – zapowiedział z kolei jeden z przebadanych przedsiębiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

kolaBardzo dobrze , wreszcie się skończy wyzysk pracownika za 1640 netto

18-09-2019

jamesrozmawiałem z kolegą, który prowadzi małą firemkę - zatrudnia 2 ludzi - mówi, że nie będzie go stać na podniesienie pensji pracownikom i będzie musiał … Czytaj całość

18-09-2019

Rg83 proc pracodawcow nie jest gotowa niech sprzedadza swoje wille auta i rzeczy swoich kobiet ubranych ponad stan gnoic ich gnoic

Rozwiń komentarze (596)