Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta Polska szuka prezesa. Zgłoszenia do 5 czerwca

Trwa nabór na nowego prezesa Poczty Polskiej, mimo że poprzedniego wybrano na początku kwietnia. Zarzucano w tym polityczne działanie, więc nowy prezes już nie będzie mógł być z żadnej partii, nawet jeśli tylko dla niej pracował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
Nowy prezes Poczty Polskiej zostanie wyłoniony w konkursie

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu Poczty Polskiej pojawiło się na oficjalnych stronach spółki. Wśród wymagań od kandydatów są m.in. wyższe wykształcenie i niekaralność. Co więcej, prezesem nie zostanie osoba wchodząca w skład partii politycznej bądź będąca przez nią zatrudniona.

Do tego przyszły prezes Poczty Polskiej musi mieć co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, albo też wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej.

Ponadto musi posiadać "co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek" - napisano w komunikacie PP.

Wybory. "W jakimś zakresie wykorzystamy to, co przygotowała Poczta Polska"

Przypomnijmy, na początku kwietnia Przemysław Sypniewski ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu Poczty Polskiej. Zastąpił go Tomasz Zdzikot, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zmiany nastąpiły również w radzie nadzorczej. Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Paweł Calski, a jego miejsce zajął nowy już prezes Tomasz Zdzikot.

Zmiany personale w Poczcie Polskiej zbiegły się z decyzją Sejmu ws. głosowania korespondencyjnego, co dla wielu wprost oznaczało polityczną nominację dla nowego prezesa.

Zgłoszenia na kolejnego nowego prezesa przyjmowane są do 5 czerwca. "Pisemne zgłoszenia kandydatów na stanowisko objęte niniejszym postępowaniem, wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami, muszą zostać doręczone do dnia 5 czerwca 2020 roku, do godziny 15.00, na adres: Poczta Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa, piętro 6, Sekretariat Biura Zarządu, w zamkniętych kopertach z adnotacją na kopercie: Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. IV wspólnej kadencji" - czytamy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, poczta polska, prezes, wybory, gospodarka, wiadomości, konkurs
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2020

adamahaha, a gdzie ten pisowski słup Zdzikot? Najpierw wywalili wcześniejszego prezesa. Słup z pis poległa wyborach i do zmiany, teraz będzie nowy. Może … Czytaj całość

29-05-2020

Tyle pytań...Będzie odprawa? I jakie pobory zostaną mu jako członkowi rady nadzorczej? Kolejny bedzie do ustawienia? I kto odda za sasina 70 milionów za karty do … Czytaj całość

29-05-2020

lakonStary prezes wraca do koszar?

Rozwiń komentarze (29)