Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Poczta Polska szuka prezesa. Zgłoszenia do 5 czerwca

29
Podziel się:

Trwa nabór na nowego prezesa Poczty Polskiej, mimo że poprzedniego wybrano na początku kwietnia. Zarzucano w tym polityczne działanie, więc nowy prezes już nie będzie mógł być z żadnej partii, nawet jeśli tylko dla niej pracował.

Nowy prezes Poczty Polskiej zostanie wyłoniony w konkursie
Nowy prezes Poczty Polskiej zostanie wyłoniony w konkursie (NurPhoto via Getty Images)

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu Poczty Polskiej pojawiło się na oficjalnych stronach spółki. Wśród wymagań od kandydatów są m.in. wyższe wykształcenie i niekaralność. Co więcej, prezesem nie zostanie osoba wchodząca w skład partii politycznej bądź będąca przez nią zatrudniona.

Do tego przyszły prezes Poczty Polskiej musi mieć co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, albo też wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej.

Ponadto musi posiadać "co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek" - napisano w komunikacie PP.

Zobacz także: Wybory. "W jakimś zakresie wykorzystamy to, co przygotowała Poczta Polska"

Przypomnijmy, na początku kwietnia Przemysław Sypniewski ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu Poczty Polskiej. Zastąpił go Tomasz Zdzikot, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zmiany nastąpiły również w radzie nadzorczej. Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Paweł Calski, a jego miejsce zajął nowy już prezes Tomasz Zdzikot.

Zmiany personale w Poczcie Polskiej zbiegły się z decyzją Sejmu ws. głosowania korespondencyjnego, co dla wielu wprost oznaczało polityczną nominację dla nowego prezesa.

Zgłoszenia na kolejnego nowego prezesa przyjmowane są do 5 czerwca. "Pisemne zgłoszenia kandydatów na stanowisko objęte niniejszym postępowaniem, wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami, muszą zostać doręczone do dnia 5 czerwca 2020 roku, do godziny 15.00, na adres: Poczta Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa, piętro 6, Sekretariat Biura Zarządu, w zamkniętych kopertach z adnotacją na kopercie: Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. IV wspólnej kadencji" - czytamy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
ciekawy
3 lata temu
a ile dostana odprawy.....
witekp
3 lata temu
Lista osiągnięć towarzysza Zdzikota - 70 milionów długu w miesiąc. To więcej niż osiągnął prezes Tauronu. Taki specjalista doprowadzi do ruiny każdą firmę.
Janekg222
3 lata temu
mozecie sasina powołac na prezesa bo juz mu nie długo zostało . dla mnie poczta moze nie istnieć za swoje przekręty tylko ludzi szkoda
555
3 lata temu
Mam nadzieję, że aparatczyk (prezes) wybrany w kwietniu zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej za marnotrawstwo związane z tzw. wyborami kopertowymi.
fruto
3 lata temu
a co rodzinka PIS-u cała już obdzielona stołkami że szukacie
...
Następna strona