Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podatek cukrowy. Rzecznik MŚP chce rozmawiać z ministrem zdrowia

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw skierował do Ministra Zdrowia swoje uwagi dotyczące ustawy o tzw. podatku cukrowym. Skutki wprowadzenia regulacji dla najmniejszych przedsiębiorstw są zbyt ogólne – zauważył.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Ma być zdrowiej – tak Ministerstwo Zdrowia tłumaczy pomysł wprowadzenia tzw. podatku cukrowego.

Projekt ustawy o "podatku cukrowym" – a właściwie o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów - zakłada nałożenie dodatkowej opłaty na pewne kategorie napojów bezalkoholowych oraz alkoholowych oraz ograniczenia w reklamie suplementów diety. Choć będzie miał wpływu na funkcjonowanie firm z sektora MŚP, to o Projekcie Rzecznik MŚP dowiedział się bezpośrednio ze środowiska przedsiębiorców, a nie od Ministerstwa Zdrowia, które jest jego autorem – ubolewa Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Rzecznik napisał więc do resortu zdrowia pismo, w którym przedstawił uwagi do projektu ustawy, który zakłada wprowadzenie od 1 kwietnia 2020 r. tzw. podatku od cukru.

Biuro Rzecznika poinformowało, że dochodzi do niego wiele sygnałów o tym, że nowe przepisy nakładają wyraźne utrudnienia dla przedsiębiorców.

WEI odniósł się krytycznie do propozycji wprowadzania tzw. podatku cukrowego.
Podatek cukrowy. Cios dla producentów, rolników i konsumentów

- Ponadto, w ramach działającej przy Rzeczniku MŚP Rady Przedsiębiorców krytyczne stanowiska względem Projektu zgłosiło pięć znaczących organizacji przedsiębiorców i pracodawców, zarzucając mu niecelowość, generowanie nadmiernych obciążeń administracyjnych, nieproporcjonalność przyjętych rozwiązań, naruszenie zasad stanowienia prawa (w szczególności poprzez zmianę zasad opodatkowania w ciągu roku kalendarzowego oraz potencjalną konieczność jego notyfikacji) czy nieuzasadnione nałożenie obciążeń fiskalnych, które negatywnie wpłyną na popyt oraz podaż – czytamy w piśmie.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2020

Ula..ile od wpisu ...ZA.....szukam pracy w domu...........

Rozwiń komentarze (1)