Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|
aktualizacja

Podatek handlowy legalny, ceny w górę. "Będzie przerzucony na konsumentów"

Podatek handlowy. Trybunał Sprawiedliwości UE ocenił w poniedziałek, że polski podatek od sprzedaży detalicznej nie narusza prawa Unii w dziedzinie pomocy państwa. To oznacza, że w sklepach, zwłaszcza tych większych, (bo to ich dotyczy danina), będzie drożej - ocenił w programie "Money. To się liczy" Jakub Olipra, analityk Credit Agricole. - Ta sprawa ciągnie się od wielu lat i oczywiście jest to czynnik, który będzie oddziaływał w kierunku wzrostu cen. To nie jest tak, że podatek jest nakładany na jedną stronę, czyli sieci handlowe. W pewnym stopniu będzie on przerzucony na konsumentów - przyznał Olipra. Jak tłumaczył, nowy podatek dla dużych sieci wcale nie pomoże małym sklepom. Od lat tracą one udział w rynku, a w zamian mamy do czynienia z koncentracją rynku.

52
Podziel się:
KOMENTARZE
(52)
lampart
3 lata temu
Podziękujmy góralom za poparcie PiS na rozkaz księdza proboszcza dbającego o bezkarność. Pozostaje tylko wyjazd do USA jak za dawnych czasów.
lampart
3 lata temu
Podziękujmy góralom za poparcie PiS na rozkaz księdza proboszcza dbającego o bezkarność. Pozostaje tylko wyjazd do USA jak za dawnych czasów.
xwww
3 lata temu
Inflacja +.
Lolo
3 lata temu
teraz bedą jednym dawać a drugim zabierac, będzie jak w komunie. która jak zabrała tym niby kapitalistom i inteligentom to potem padła, bo zapomniała, że dobrobyt bierze się od tego jaki bochen wyrośnie a nie od tego jak się go podzieli i ile razy. Idziemy ku komunie, dlaczego niby nowe pokolenie nie miałoby wiedzieć jak to było za komuny, więcej zrozumieją , głosowali na tego artystę co demokrację chciał budować tylko od okręgów jednomandatowych lub na PIS, to bedą mieli przerypane, emerytury socjalne i koniec marzeń o dogonieniu zachodu, będziemy zawsze dziadami bo takie mamy dziadowskie społeczenstwo-smród i prowincja podbita przesądami i zaklęciami.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
3 lata temu
Może Polacy ,zaczną w końcu kupować w polskich sklepach.
...
Następna strona