Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

- Do tej pory tego typu opłaty zbierały gminy, więc to tam powinny być dokładne dane - mówi w programie "Money. To się liczy" Przemysław Daca, prezes PGW Wody Polskie. Odpowiada w ten sposób na pytanie, ilu Polaków będzie musiało zapłacić podatek od deszczu. Jak wysoka będzie opłata? Daca podaje przykład działki o powierzchni 10 arów, zabudowanej w przynajmniej 51 procentach. - Wtedy za zmniejszoną retencję będzie trzeba zapłacić 225 złotych rocznie - mówi. Zastrzega jednak, że wystarczy zdecydować się na jakikolwiek mechanizm retencyjny. - Jeśli będzie pan łapał wodę opadową na przykład do beczki, to opłata automatycznie spadnie do 25 zł rocznie - tłumaczy Przemysław Daca. Gość programu "Money. To się liczy" podkreśla jednak, że przede wszystkim płacić będą musieli przedsiębiorcy.

707
Podziel się:
KOMENTARZE
(707)
BZDURA totaln...
4 lata temu
W Łodzi mógł deweloper wybudować osiedle składające się z 6-ciu domów jednorodzinnych każdy z 2 szambami bez prawomocnych decyzji wzzt w obszarze zagrożenia powodziowego rzeki i sprzedać 12 posesji z domami na znacznie podwyższonym terenie od 0,5 m do 1,2 m ponad pierwotny poziom terenu i żadne organy kontrolne - m.in. nadzory budowlane nie są zainteresowane. wyjaśnieniem sprawy, tak działa w Polsce Prawo budowlane dla niektórych inwestorów. Tak podzielił te 6 działek, że powstało 12 działek o pow. od 384 m2 do 665 m2, z czego 10 działek jest poniżej 600 m2, są w ponad 50% zabudowane, a wody opadowe spływają na sąsiednią nieruchomość, tak wygląda realizacja obowiązującego prawa w Polsce. To że powyższa inwestycja po opadach deszczu powoduje podtapianie sąsiedniej nieruchomości to nie interesuje urzędników w Łodzi!!!
R3
4 lata temu
A jeśli będzie „łapał” deszczówkę w 100% to dlaczego ma płacić
Osa
4 lata temu
Proponuję dla rządu podatek od siedzenia na czterech literach. Jednorodzinne domy stają się wielorodzinne i przekroczą nieraz z dzierżawą te 600 mkw w stosunku do zabudowanej pow.. Te 600mkw to pewnie działka prezesa pis brana pod uwagę do ustalenia tego podatku ?Dowalają ludziom , którzy zaradną, własną pracą coś w życiu osiągnęli rezygnujac z wielu rzeczy dla siebie, rodziny. Dlaczego inni mają wcale nic nie płacić, skoro z moich podatków dostają kasę i takie profity niepłacenia podatku od deszczu. Moja posiadłość jest gorsza od innych,?!
walczcie z ba...
4 lata temu
Nie wpuszczajcie mierniczych na swoją posesję ani na swój dach. Niech się starają o nakaz sadowy i o wejście z policja, ze ślusarzem, niech wyłamują furtkę i drzwi wejściowe. Filmujcie wszystko i wrzucajcie do sieci, najlepiej jako transmisję, bo mogą wam wyrwać kamerę z ręki. Barykadujcie się w środku domów, lejcie mierniczych wodą i gnojówką. Pamiętajcie, że dopóki nie pomierzą waszej posesji i waszego dachu, żadnego podatku na was nałożyć nie mogą. A dopóki jeszcze czas bombardujcie swoich posłów mejlami, telefonami i osobistymi wizytami w biurach poselskich. Informujcie ich, że takiego podatku absolutnie sobie nie życzyciwe i że więcej na tych posłów nie zagłosujecie, jeśli oni zagłosują za tym podatkiem
mike
4 lata temu
Takiego złodziejskiego rządu Polska nie miała od czasów rozbiorów !! Zabierają 70% każdej pensji ( VAT,akcyza , różne podatki , abonamenty , śmieci , prąd , paliwo , plastiki itd,itd i zawsze im mało ???? Kradną do 3 pokolenia !! a jeszcze większe robią długi !!
...
Następna strona