Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki cen żywności. Minister rolnictwa ostrzega nieuczciwych handlowców

Podwyżki cen jedzenia, jakie mają miejsce w ostatnich dniach, wywołały reakcję resortu rolnictwa. - Nie ma zgody na niczym nieuzasadnione podwyżki cen żywności - powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Minister Ardanowski ostrzega spekulantów podwyższających ceny żywności. (Fot: Krystian Maj / KPRM)

Do komunikatu ministerstwa dotarła Polska Agencja Prasowa. Wynika z niego, że minister rolnictwa przestrzega przed nieuzasadnionymi podwyżkami cen żywności. Grozi też sankcjami karnymi w przypadku nadużyć.

To reakcja na doniesienia o podwyżkach cen niektórych produktów. W komunikacie wymieniono m.in. mięso drobiowe i produkty mleczarskie. Resort podkreślił, że nie dostrzega najmniejszych powodów, które miałyby uzasadniać podwyżki.

"Nieuzasadnione ich podnoszenie jest działaniem na szkodę obywateli i naszego państwa" - cytuje pismo PAP. - "Spekulowanie cenami żywności i wykorzystywanie sytuacji spowodowanej pandemią jest podłe, nieetyczne i zasługuje na potępienie" - oceniają autorzy dokumentu.

Zobacz też: 4F przestawia produkcję: "Szyjemy fartuchy, ochraniacze na buty”

We wtorek w tę samą kwestię poruszył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. We współpracy z Inspekcją Handlową sprawdzą ceny żywności i artykułów do higieny w sklepach oraz w internecie.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny (na zdjęciu) powołał zespół, który przyjrzy się podwyższaniu cen przez pandemię koronawirusa.
Koronawirus. UOKiK bierze po lupę podwyższanie cen żywności i produktów higienicznych

- Działamy efektywnie aby przeciwdziałać wprowadzaniu konsumentów w błąd i wykorzystaniu ich przez nieuczciwych przedsiębiorców. (...) Dostajemy również skargi na sprzedawanie podstawowych produktów na marżach naruszających zasady współżycia społecznego. Wiele osób próbuje wykorzystać obecną sytuację biznesowo - nie może być jednak mowy o zarabianiu na strachu obywateli - zadeklarował Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Minister Ardanowski zapewnia, że żywności nie zabraknie.
Ardanowski: "Nie zabraknie żywności"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

Kolo'onHandlowcy nie robią nic innego niż rząd. Po prostu łupia Polaków po pisowsku!!!

18-03-2020

Orlen i dwie wieżeprzecież oni sami zarabiają na płynie do dezynfekcji 95 zł za baniak 5l, a koszt produkcji z opakowaniem to niecale 20 zł, więc do kogo te żale

18-03-2020

krzychpA co ma rząd do cen w Polsce? To komuniści regulowali ceny, a obecnie reguluje je rynek. Jeżeli są ludzie, którzy są w stanie tyle zapłacić, to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1076)