Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ardanowski: "Nie zabraknie żywności"

"Nie ma żadnych, logicznych podstaw do twierdzenia, że w Polsce zabraknie żywności" - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Minister Ardanowski zapewnia, że żywności nie zabraknie. (Fot: Krystian Maj / KPRM)

Jak powiedział Ardanowski, przetwórnie "dostarczają tyle żywności, ile handel zamawiał. Jeżeli popyt się zwiększy, to producenci dostarczą jej więcej. Dostosowanie się do wymogów rynku zajmuje im tylko kilka dni".

"Ważne jest również to, że mamy wystarczające zapasy surowców. I chociaż rok 2018, a nawet też 2019 był ciężki dla rolnictwa, bo uderzyła w nas susza, udało się nam zgromadzić pokaźne zapasy. Mamy pod dostatkiem pszenicy konsumpcyjnej, z której jest produkowana mąka i wytwarzany chleb. Zgromadziliśmy potężne zapasy owoców i warzyw, a co istotne ziemniaków i oleju. Rzepaku mamy około 800 tys. ton. Mamy zapasy mleka, a także żywności z niego produkowanej np. masła i serów" - powiedział Ardanowski w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

Zdaniem Ardanowskiego, nie ma potrzeby by wydawać dodatkowe rekomendacje w sprawie prowadzenia gospodarstw rolnych.

"Choroba nie przenosi się przez żywność. Nie przenosi się też przez zwierzęta. Pamiętajmy, że możemy się zarazić tylko od drugiego człowieka" - powiedział minister.

Oglądaj też: Żywności nie zabraknie. Nawet we Włoszech jest dowożona

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: żywność, rolnictwo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

ArekŻywności nie zabraknie, bo sektor spożywczy nie jest w rękach skarbu państwa, tylko w całości prywatny. Ale jak tylko weźmie się za niego dojna władza … Czytaj całość

16-03-2020

ZłyW stołówce sejmowej .

16-03-2020

pissputinOwszem, nie zabraknie. Tylko pomidory już po 45 zł/kg.

Rozwiń komentarze (56)