Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla nauczycieli. Związki zwierają szyki

Wielkopolska "Solidarność" przyłączy się do walczących o 1000 zł podwyżki nauczycieli z ZNP. Razem wejdą w spór zbiorowy, który może prowadzić do kolejnego strajku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień. Związki zawodowe nauczycieli łączą siły (Fot: PAP)

Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień. Związki zawodowe nauczycieli łączą siły i wspólnie będą walczyć o wyższe pensje w oświacie. Tej jednomyślność wśród konkurencyjnych związków w innych sprawach do tej pory nie było – przypomina "Gazeta Wyborcza".

- Anna Zalewska wielokrotnie próbowała nas ze sobą poróżnić i w pewnym zakresie jej się to udało – mówi dziennikowi Sławomir Broniarz, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za przykład wskazuje kwestię likwidacji gimnazjów. Wówczas ZNP nie uzyskał wsparcia "Solidarności".

Z podwyżkami dla nauczycieli będzie inaczej. ZNP, Forum Związków Zawodowych a teraz również nauczycielska "Solidarność" z Wielkopolski razem wejdą w spór zbiorowy z pracodawcami, czyli dyrektorami szkół. Procedura trwa około dwóch miesięcy wraz z mediacjami.

Być może wielkopolska "S" nie będzie odosobniona w tej decyzji. – Zdecydowaliśmy, że w każdej placówce nauczyciele będą indywidualnie podejmować decyzję o tym, czy chcą przy sporze zbiorowym współpracować z innymi związkami. Nie wykluczamy, że w wielu miejscach tak się stanie - wyjaśnia Olga Zielińska, rzeczniczka całej oświatowej „S”.

Prezes ZNP o minister edukacji: "Antynauczycielska w swojej postawie":

Przeciągające negocjacje z MEN nie przynoszą efektów, a nauczyciele tracą cierpliwość. Frustracja narasta, a to może prowadzić może do kolejnych strajków nauczycieli.

Jak podkreśla "Wyborcza", do strajku generalnego dojść może najwcześniej w marcu. Ale nie wykluczone, że związki zechcą z protestami zaczekać do okresu maturalnego.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: zarobki nauczycieli, strajk nauczycieli, znp, protest, solidarność, men, edukacja, oświata, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2019

jadziaczy można wskoczyć na miejsce strajkujących nauczycieli? ja zarabiam 1700 netto, pracuje po 8h, dojezdzam godzine w jedna strone, nie męczą mnie … Czytaj całość

31-01-2019

qqqTa minister ..... nie było jeszcze równie słabego... Jedyne co prócz dewastacji systemu zmieniła : to swój wygląd na pańswowym wikcie

31-01-2019

sopelJadzia to ze masz niby wyksztalcenie pedagogiczne to chyba cud ale musze cie uswiadomic rozumek masz niestety od urodzenia kurzy.

Rozwiń komentarze (284)