Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Pół miliona plus". Premier zapowiada wsparcie dla gmin i powiatów

- Każdy z 380 powiatów, każda z 2477 gmin, otrzyma wsparcie na inwestycje - zapowiada Mateusz Morawiecki. I dodaje, że będzie to w każdym przypadku przynajmniej pół miliona zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Miasta mają dostać po kilka milionów na inwestycje

- Dzięki planowi prezydenta Andrzeja Dudy każdy powiat i gmina otrzymają co najmniej pół miliona złotych na inwestycje - mówił we Wrocławiu szef rządu.

- Wczoraj dzięki wnioskom i propozycjom parlamentarzystów PiS dyskutowaliśmy i przyjmujemy w parlamencie zaproponowaną przez rząd PiS tarczę inwestycyjną dla samorządów. Każdy z 380 powiatów, każda z 2477, gmin otrzyma wsparcie na inwestycje - dodał Morawiecki na spotkaniu z samorządowcami.

Przegrana Andrzeja Dudy oznacza przedterminowe wybory? Krzysztof Łapiński: nikt teraz nie rozważa alternatywnych scenariuszy. Obejrzyj wideo:

Pieniądze dla samorządów mają być przeznaczone na nowe inwestycje. Jak dodał, na "samorządową tarczę" ma pójść łącznie około 6,5 mld zł. Jak zostaną podzielone te środki? - Miasta otrzymają po parę milionów, jest sprawiedliwy algorytm, który to oblicza - opowiadał Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z samorządowcami, premier Morawiecki wychwalał też współpracę rządu z prezydentem Dudą. - Potrzebujemy prezydenta, który to zaproponował [tarczę samorządową], który podaje piłki rządowi, a nie ideologicznego napastnika, który podstawia nogę rządowi. Potrzebujemy bliskiej współpracy - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2020

Smutneże tak wielu komentujących sprzeciwia się pomocy Polakom. Te gminy, samorządy i miasta to my! Skąd te głosy sprzeciwu przeciw tak potrzebnej w dobie … Czytaj całość

28-06-2020

WiktorBardzo mądre działanie ze strony Premiera.W tym momencie, kiedy wirus szaleje, trzeba wspierać inwestycje w Polsce!

28-06-2020

UruszlaOpozycja oczywiście narzeka i jęczy, przeszkadza im że rząd dba o Polaków...

Rozwiń komentarze (304)