Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KB
|

Polacy chcieliby móc płacić kartami na bazarkach i w toaletach publicznych

26
Podziel się:

Blisko połowa Polaków życzyłaby sobie możliwości zapłacenia za sprawunki na pobliskich bazarkach bezgotówkowo. Podobnie w toaletach publicznych, gdzie obowiązkowo trzeba mieć bilon by móc z nich skorzystać. Jedna trzecia życzyłaby też sobie płacenia aplikacją lub kartą u krawcowej lub u szewca.

Polacy chcieliby móc płacić kartami na bazarkach i w toaletach publicznych
48 proc. Polaków chciałoby regulować płatności na pobliskich bazarkach za pomocą karty lub aplikacji w telefonie (Adobe Stock)
bEKNefBx

Polacy cenią możliwość płacenia gotówką, ale nie wtedy, gdy się ich do płacenia nią przymusza, a w wielu miejscach tak właśnie jest.

W poniedziałek Fundacja Polska Bezgotówkowa opublikowała wyniki badania, w którym sprawdzono, w jakim punkcie handlowym lub usługowym Polacy chcieliby płacić bezgotówkowo, a obecnie nie ma w nim takiej możliwości.

I tak 48 proc. respondentów chciałaby móc płacić bezgotówkowo na pobliskim bazarku i w publicznych toaletach (41 proc. badanych), gdzie wymagany jest bilon.

bEKNefBz
Zobacz także: Sezon na lody. Obrót przebił 3 mld zł. "Dobry lód to co najmniej 5 zł"

Co trzeci badany zwrócił uwagę na brak możliwości płacenia kartą czy za pomocą aplikacji telefonicznej w punktach usługowych: u fryzjera, krawcowej, czy u szewca. Blisko 30 proc. skarżyło się na brak możliwości regulowania bezgotówkowego usług w zakładach samochodowych.

bEKNefBF

Blisko 1/3 Polaków chciałaby również złożyć ofiarę na tacę lub w kancelarii parafialnej za pomocą terminala płatniczego.

Kartą lub aplikacją w telefonie zapłacimy za to bez problemu za mandat karny, który wlepi nam Policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKNefCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
zyx
2 miesiące temu
Polacy chcieliby żeby tydzień pracy trwał 4h (słownie: cztery godziny), żeby z kranu płynęło piwo, żeby bak paliwa napełniał się sam i żeby najlepiej wcale nie padał deszcz, bo psuje opalanie w ogródku... pomóżcie Polakom spełnić ich marzenia! 🤑
jaro
2 miesiące temu
Klamiecie.
HARNAŚ
2 miesiące temu
Jestem przeciwnikiem płacenia kartą.Po to ludzie wynależli pieniądze,żeby nimi płacić.
bEKNefCb
optymista
2 miesiące temu
Skad te dane???To ustawka zeby przekonac wplynac na spoleczenstwo do bezgotowkowego placenia . Bezwzgledna kontrola to czego chca.
Emeryt.
2 miesiące temu
To się po prostu nie da!, człowiek bez waluty Polskiej już nie jest Polakiem, tylko niewolnikiem banku z reguły zachodniego, wszystko o tobie będzie wiedział jak żyjesz na co tracisz swoje pieniądze, czy tego chcemy.??. Wtedy czeka nas handel wymienny.?
...
Następna strona