Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W jakich warunkach pracują ratownicy medyczni? - Pracuję w zawodzie już ponad 30 lat, to co się teraz dzieje, nie mieściło się nawet w mojej wyobraźni. To już nie jest praca ratownika medycznego, to jest praca na polu walki. W kombinezonach często jesteśmy po kilka-kilkanaście godzin. Zdarza się, że rozrywamy lub rozcinamy te kombinezony, by spełnić potrzebę fizjologiczną. Pot cieknie po oczach, plecach. Jesteśmy spoceni, zmęczeni i dodatkowo sfrustrowani tym, co zgotował nam resort zdrowia - powiedział w programie "Newsroom" Ireneusz Szafraniec z Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych. - Nie wiem, ile jeszcze będziemy mieli siły. Codziennie dowiaduję się o kolejnej grupie zarażonych. Zarażamy się już miedzy sobą, doszło do tego, że karetki nie wyjeżdżają, bo nie ma personelu. Ratownictwo medyczne już upadło, leży i jest w agonii. Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie już czego ratować - dodał.

KOMENTARZE
(19)
polak
3 lata temu
39 tysięcy na rękę . Tyle zarabia mój znajomy ratownik. Pół roku pracy i mozna kupić wille z działką. Tez bym sie posiwecił za taka kase.
Dietetyk
3 lata temu
Podziękujmy im oklaskami. Niech sobie ugotują sos spagetti z oklaskami, kurczaka z rożna z oklaskami, sznycel z oklaskami. Starczy im żeby się nie roztyli.
Herp
3 lata temu
Wszystko ok.Tylko...czy od 30,50,100 lat była taka sytuacja???Czy był jakiś virus tej skali?Więc Sory, po co pisać bzdury o rządzie obrazku przygotowania,bo to tak jak w przypadku pożarów ,powodzi o skali ponad wydolność systemu służb.Żadne państwo nie jest gotowe aby utrzymywać służby przez dziesiątki lat ,mając nawet pewność że takie zdarzenie nadejdzie.
ktos
3 lata temu
Jakoś sceptyczny jestem wobec takich wypowiedzi. Pewnie dlatego, że mam sporo doświadczeń..
Gg
3 lata temu
Jak oglądam naszych bogów rządzących to mam wrażenie że chyba z każdym miesiącem mają dłuższe nosy. 😅