Trwa ładowanie...
bDosCoER

Notowania

Przejdź na

"Pole walki. Pot, zmęczenie i frustracja". Ratownik o pracy w pandemii

W jakich warunkach pracują ratownicy medyczni? - Pracuję w zawodzie już ponad 30 lat, to co się teraz dzieje, nie mieściło się nawet w mojej wyobraźni. To już nie jest praca ratownika medycznego, to jest praca na polu walki. W kombinezonach często jesteśmy po kilka-kilkanaście godzin. Zdarza się, że rozrywamy lub rozcinamy te kombinezony, by spełnić potrzebę fizjologiczną. Pot cieknie po oczach, plecach. Jesteśmy spoceni, zmęczeni i dodatkowo sfrustrowani tym, co zgotował nam resort zdrowia - powiedział w programie "Newsroom" Ireneusz Szafraniec z Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych. - Nie wiem, ile jeszcze będziemy mieli siły. Codziennie dowiaduję się o kolejnej grupie zarażonych. Zarażamy się już miedzy sobą, doszło do tego, że karetki nie wyjeżdżają, bo nie ma personelu. Ratownictwo medyczne już upadło, leży i jest w agonii. Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie już czego ratować - dodał.

85 reakcji
57
9
19
Podziel się
Komentarze (19)
20-11-2020
paramedyk
Tak się składa, że codziennie widzę prace tych ludzi - ratowników medycznych - dla mnie to są bohaterowie, na równi z pielęgniarkami. Takie poświęcenie i zaangażowanie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (19)
bDosCoFd
KOMENTARZE
(19)
paramedyk
2 tyg. temu
Tak się składa, że codziennie widzę prace tych ludzi - ratowników medycznych - dla mnie to są bohaterowie, na równi z pielęgniarkami. Takie poświęcenie i zaangażowanie wzbudza we mnie najwyższy szacunek. Trzeba dodać, że wykonują swoje zadania zachowując spokój umysłu i opanowanie, naprawdę chapeau bas dla wszystkich RM.
Zuza
1 tyg. temu
Ratownicy walczą nie o życie i zdrowie pacjenta. Walcza z wiatrakami. Wg Pinokia jest super....
haaatfuuu
1 tyg. temu
Jakiś poseł mówił że kto umrze to umrze
bDosCoFv
Lem
1 tyg. temu
Za to na kulture ( chałture,bajer ful i ta cala reszta)miliony są,na służbe zrowia nie ☹️
Jeremi
1 tyg. temu
Chwała im za to ,to bohaterowie cała słuzba robi ci może a utrudnia im celowo rząd
...
Następna strona