Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|

Policja na siłowni. Wyłapują ćwiczących mimo zakazu

62
Podziel się:

16 osób przyłapanych w Dębicy na Podkarpaciu, kolejne kilkanaście w Wielkopolsce i tyle samo w Małopolsce - to efekt policyjnych kontroli w fitness klubach w całej Polsce. Posypią się mandaty.

Policja na siłowni. Wyłapują ćwiczących mimo zakazu
Policja w całym kraju kontroluje siłownie. (Unsplash.com, Victor Freitas)
bEIDDiol

"Do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie 16 osób, które złamały obowiązujące obostrzenia. Podczas dzisiejszej kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy okazało się, że na jednej z siłowni, mimo zakazu, ćwiczy kilkanaście osób" - pisze w komunikacie podkarpacka policja.

Zobacz także: Siłownie do zamknięcia. Już nie wystarczy "przygotowanie do zawodów"

Zgodnie z decyzjami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od poniedziałku do 17 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięto hotele, ograniczono działanie galerii handlowych i stoków narciarskich. Wszystkie takie miejsca kontrolują obecnie policjanci.

bEIDDion

Okazuje się, że przypadki łamania rządowego rozporządzenia są sporadyczne.

– W dwóch na osiemnaście skontrolowanych siłowniach były osoby ćwiczące – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

- Podczas kontroli okazało się, że dwie siłownie, pomimo zakazu, nadal prowadziły działalność, ponieważ wewnątrz znajdowały się osoby ćwiczące - powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Zawiadomienie w tej sprawie przekazano do sanepidu w Kaliszu. - Jeden z właścicieli siłowni powiedział, że nie było osób ćwiczących, drugi oświadczył, że ćwiczyły osoby, przygotowujące się do zawodów – powiedział PAP dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny.

bEIDDiot

W Małopolsce policjanci skontrolowali 541 obiektów handlowych, 176 siłowni i klubów fitness, trzy aquaparki i baseny oraz cztery stoki narciarskie. Funkcjonariusze odkryli jedynie dwa działające obiekty sportowe.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że na terenie gminy Wadowice funkcjonariusze ujawnili jeden działający klub sportowy - siłownię, w którym ćwiczyła grupa kilkunastu osób. Z kolei w klubie fitness w powiecie dąbrowskim rzekomo ćwiczyć mieli członkowie kadry narodowej jednej z dyscyplin sportowych.

Podobnie było w Wielkopolsce. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował w poniedziałek PAP, że funkcjonariusze na terenie całego regionu skontrolowali kilkadziesiąt obiektów sportowych i ujawnili cztery działające siłownie.

bEIDDiou

- W siłowniach w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i w Złotowie zastano osoby ćwiczące. W związku z tym zostały wszczęte działania wyjaśniające. Materiały zostaną przekazane do służb sanitarnych – podał Borowiak.

Dodał, że w skontrolowanych przed południem lokalach ćwiczyło po kilka osób.

Podobna akcja w woj. świętokrzyskim zakończyła się złapaniem jedynie trzech osób. Ich przewinieniem był brak maseczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIDDioO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Anna
9 miesięcy temu
Czytajcie fora prawnicze!!
Anna
9 miesięcy temu
Pis was zastraszył i zmanipulował. Nie bać się od tego są sądy już ludzie wygrali a sanepid został ukarany. Codziennie będą was straszyć . To co robią jest nielegalne. I do puki sądy będą sprawiedliwe będą ludzie wygrywać
Janusz
10 miesięcy temu
Dla mnie to patologia rządzących jak można zakazać ,ograniczyć ilość w pomieszczeniu , ile ludzi umiera bo nie można dostać się do szamana , lecznictwo to paranoja z patologią. A kogo to obchodzi a jak przebywają w sejmie to jest zdrowo.... Zamknąć sejm do wiosny to wirus zniknie...
bEIDDioP
ByłemKatolem
10 miesięcy temu
Kościółki nich pozamykają. Tam wirusik cudownie się nie rozprzestrzenia? Zamknęli wszystko co pozwala ludziom żyć godnie. Biznesy takie jak restauracje, hotele, siłownie. Za to kler phi... Może nie płacić podatków i legalnie spotykać się na swoich "dyskotekach" . To jest sprawiedliwe?
Jaro
10 miesięcy temu
No i dobze niech ćwiczą to są siłownię wewnętrzne wchodzi tylko glina cywil ma zamknięte a wlew to podstawa do łapania złych ludzi
...
Następna strona