Notowania

Policjanci otrzymają dodatkowe fundusze jeszcze w tym roku. Ustawa jest już w Sejmie

Fundusz Wsparcia Policji ma zostać zwiększony do 1 mld złotych. Dodatkowe pieniądze mają się znaleźć w tegorocznym budżecie. Nowelizacja tegorocznej ustawy budżetowej trafiła do komisji sejmowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Policja otrzyma więcej pieniędzy z budżetu.

Projekt ustawy zakłada wprowadzenie mechanizmów, które umożliwią przekazanie dodatkowych pieniędzy na rzecz Funduszu Wsparcia Policji z budżetu na 2019 rok. Wszystko w celu realizacji zadań publicznych. Rządowy projekt został określony jako pilny.

Wiceminister finansów Tomasz Robaczyński, cytowany przez PAP, podkreślił, że nowe zapisy mają umożliwić m.in. zasilenie z budżetu państwa do wysokości 1 mld złotych Funduszu Wsparcia Policji. Jego zdaniem dodatkowe fundusze pozwolą na pokrycie wydatków inwestycyjnych, modernizacyjnych i remontowanych potrzebnych policji. Ponadto ma zaspokoić koszty utrzymania i funkcjonowania jednostek organizacyjnych policji, a także zakup na ich potrzeby niezbędnych towarów i usług.

- My czekamy teraz na wynik budżetu państwa i ostateczne rozliczenia. Pod koniec roku widzimy, które środki można by jeszcze przeznaczyć na NFZ i FWP. Dlatego w ustawie zapisany jest limit, a nie konkretna wielkość - tłumaczy Robaczyński.

Zobacz też: Przedsiębiorco, co wiesz o białej liście?

Projekt zakłada również usprawnienie programu modernizacji policji, straży granicznej, straży pożarnej czy służby ochrony państwa w latach 2017-2020. Na ten cel ma być przeznaczone ponad 103 mln złotych.

Dodatkowe fundusze funkcjonariusze będą mogli wykorzystać nawet po upływie roku budżetowego. W uzasadnieniu projektu podkreślono, że graniczną datą wykorzystania pieniędzy z tego tytułu jest 30 kwietnia 2020 roku.

Nowelizacja ustawy budżetowej wpłynęła do Sejmu w środę 11 grudnia, a już dzień później posłowie rozpoczęli nad nim pracę. Obecnie trafił on do komisji finansów publicznych. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska tak wyznaczyła czas na przedstawienie sprawozdania z pracy komisji, aby rozpatrzeć je się udało jeszcze w czwartek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: służby państwowe, policja, sejm, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2019

ZamordyzmPanstwo policyjne, a dla nauczycieli nie byly nie ma i nue będzie tylko budowa komuny 2.0

12-12-2019

loloNie wiem ile jeszcze muszą wpompować aby znaleźć chętnych do pracy w policji a jakoś się nie pchają

12-12-2019

forsa na policje polityczna....................

Rozwiń komentarze (9)