Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Polimery Police. Podpisano umowę z wykonawcą

2
Podziel się:

Spółka PDH Polska, której akcjonariuszami są Grupa Azoty i Grupa Azoty Police, podpisała umowę na realizację inwestycji Polimery Police. Wykonawcą został koreański Hyundai Engineering. - To strategiczna inwestycja - podkreślają władze Grupy.

Jest umowa na realizację inwestycji Polimery Police
Jest umowa na realizację inwestycji Polimery Police (PAP, PAP/Marcin Bielecki)
bECUlFtx

Jest umowa na realizację inwestycji Polimery Police. Wykonawcą został Hyundai Engineering. Inwestycja będzie kosztowała 1,5 mld euro, z tego 1,2 mld euro ma iść na "nakłady inwestycyjne", tj. m.in. wynagrodzenie wykonawcy, zakupy licencji, prace przygotowawcze, skapitalizowane koszty wynagrodzeń.

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę stwierdził, że Polimery Police niosą nową jakość i znaczące wzmocnienie potencjału Grupy Azoty. - Nad Zalewem Szczecińskim powstaje jeden z najnowocześniejszych zakładów chemicznych tej części Europy, wykorzystujący najbardziej efektywne technologie. Polipropylen, który będzie tu produkowany, jest wszechstronnie wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, a zapotrzebowanie na niego stale rośnie. Projekt Polimery Police jest zatem inwestycją kluczową nie tylko dla Grupy Azoty, ale również dla naszej gospodarki - powiedział.

bECUlFtz

- Uruchomienie Projektu Polimery Police będzie oznaczało istotną, strategiczną dywersyfikację naszego biznesu o perspektywiczny i silnie rozwijający się rynek tworzyw sztucznych, zwłaszcza polipropylenu - dodał cytowany przez PAP dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty Police.

Zobacz także: Obejrzyj: Rząd zmienił program "Czyste Powietrze"

W Policach powstanie nowy kompleks petrochemiczny składający się z: instalacji odwodornienia propanu (Instalacja PDH), instalacji wytwarzania polipropylenu (Instalacja PP), systemu konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu, a także instalacji pomocniczych wraz z połączeniami międzyobiektowymi oraz terminalu przeładunkowo-magazynowego obejmującego urządzenia portowe do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich.

bECUlFtF

Docelowa planowana wydajność instalacji PDH ma wynosić 429 tys. ton na rok propylenu o czystości 99,6 proc. obj. (propylen klasy polimerowej), a Instalacji PP 437 tys. ton na rok polipropylenu - informuje spółka.

Na koniec sierpnia 2019 r. planowane jest podpisanie umów kredytowych, które umożliwią rozpoczęcie prac ziemnych i budowlanych kompleksu w pierwszym kwartale 2020 r. Uruchomienie komercyjne instalacji projektu Polimery Police planowane jest na 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUlFua
inwestycje
KOMENTARZE
(2)
xxx
2 lata temu
No i bardzo dobrze, że kontraktu nie dostały żadne firmy z UE. Zresztą ich dotacje są tylko na ścieżki rowerowe, chodniki itp. Coś co będzie trzeba remontować za kilka lat i co nie przynosi zysków.
bogdan
2 lata temu
Brawo PiS.