Notowania

protest
25.06.2007 12:44

100 nauczycieli dołączyło do protestu pielęgniarek

Ponad 100 nauczycieli ze Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) dołączyło w poniedziałek do pielęgniarek protestujących przed kancelarią premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Michałowski / PAP)

Ponad 100 nauczycieli ze Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) dołączyło do pielęgniarek protestujących przed kancelarią premiera. Jak informuje zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, obecnie w proteście uczestniczy ponad 1500 osób, które zarejestrowały się w miasteczku namiotowym przed kancelarią.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powiedział PAP, że nauczyciele doskonale rozumieją pielęgniarki, ponieważ sami są jedną z najmniej zarabiających grup społecznych. "Solidaryzujemy się z protestującymi tu paniami i chcemy wyrazić nasze poparcie. Gdyby rząd wcześniej usiadł do rozmów, nie byłoby tej dramatycznej sytuacji" - podkreślił Broniarz.

"Premier Jarosław Kaczyński cały czas może rozwiązać ten problem. Wystarczy wykazać odrobinę dobrej woli i spotkać się z pielęgniarkami przebywającymi w jego kancelarii" - dodał prezes ZNP.

Do trwającego od wtorku protestu cały czas dołączają kolejne grupy pielęgniarek i lekarzy z całego kraju. Przed kancelarię premiera przychodzą także mieszkańcy Warszawy, którzy przynoszą im jedzenie, karimaty, śpiwory oraz namioty. Przekazują też w biurze zarządu pieniądze na wsparcie protestu. Od rana w poniedziałek zebrano ponad 650 złotych.

Tagi: protest, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz