Notowania

afganistan
23.08.2009 07:08

Abdullah oskarża Karzaja o oszustwa wyborcze

Oskarżył on obecnego prezydenta o wykorzystanie aparatu państwowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rywal prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja w czwartkowych wyborachAbdullah Abdullah oskarżył szefa państwa o wykorzystywanie aparatu państwowego do manipulacji wyborczych. Oznajmił o tym w wywiadzie udzielonym agencji Associated Press.

Według Abdullaha (na zdjęciu) w oszustwa zaangażowani byli przedstawiciele rządu w prowincjach Kandahar i Ghazni, w tym szef policji jednej z prowincji. _ - To wszystko dzieje się na jego oczach i pod jego przywództwem. (...) Wszyscy ludzie odpowiedzialni za oszustwa w tej części kraju są mianowani przez niego _ - powiedział pod adresem Karzaja jego rywal.

Agencja AP zauważa, że to najbardziej bezpośrednie oskarżenia wobec prezydenta, jakie Abdullah do tej pory uczynił. Obaj politycy mówią o swym prowadzeniu w wyborach, których wstępne wyniki nie będą znane wcześniej niż we wtorek.

Abdullah dodał w wywiadzie, że prowadzi rozmowy z innymi kandydatami w wyborach o możliwości wyłonienia koalicyjnego kandydata, jeśli okaże się, że żaden z pretendentów nie uzyskał 50 procent głosów i konieczna okaże się druga tura.

* [ Wybory w Afganistanie udane. Pomimo przemocy ]( http://news.money.pl/artykul/wybory;w;afganistanie;udane;pomimo;przemocy,20,0,522772.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: afganistan, wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz