Notowania

aborcja
06.05.2008 07:19

Aborcja dzieli PiS

Część posłów PiS chce wprowadzić moratorium na wykonywanie aborcji. Przemysław Gosiewski blokuje ten pomysł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Zanosi się na kolejną wojnę aborcyjną. Część posłów PiS chce wprowadzić moratorium na wykonywanie aborcji.

_ Dziennik _ twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość powoła zespół, który opracuje projekt uchwały Sejmu wzywającej do wprowadzenia moratorium na wykonywanie aborcji. To, według dziennika, efekt ultimatum stawianegoJarosławowi Kaczyńskiemuprzez środowisko Radia Maryja.

W artykule czytamy, że moratorium to duży kłopot dla PiS - wiadomo nie od dziś, że klub jest podzielony światopoglądowo w tej sprawie. Problem był tym większy, że kilku posłów na własną rękę nosiło się z inicjatywą takiej uchwały.

Interweniował szef klubuPrzemysław Gosiewski(na zdjęciu) - zablokował projekt i poprosił posłów, by nie zgłaszali nic, co nie jest uzgodnione z władzami klubu. I obiecał, że powoła zespół, który ma wypracować wspólne stanowisko. Z informacji _ Dziennika _ wynika, że powstanie on w tym tygodniu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ LiD kończy z kompromisem aborcyjnym ]( http://news.money.pl/artykul/lid;konczy;z;kompromisem;aborcyjnym,90,0,330842.html )
* [ Polska: Aborcja będzie legalna? ]( http://news.money.pl/artykul/polska;aborcja;bedzie;legalna,92,0,330588.html )

Jaka jest szansa na znalezienie kompromisu między tymi, którzy chcą całkowitego zakazu wykonywania aborcji, jakAnna Sobecka, i tymi, którzy za najlepsze rozwiązanie uważają obecne zapisy ustawy o planowaniu rodziny, jakJoanna Kluzik-Rostkowska? - _ Trudno to sobie wyobrazić _ - mówi była minister pracy.

Mimo ideowego pęknięcia, jakiś projekt w PiS na pewno powstanie. Jeśli nie w klubie, to zgłosi go grupa posłów.

Na taki ruch czeka już lewica. Zapowiada, że wówczas zainicjuje akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem referendum w sprawie aborcji - pisze _ Dziennik _.

Tagi: aborcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz