Notowania

leszek balcerowicz
10.07.2008 08:43

Balcerowicz: Bez reform nie będzie żadnego cudu

Bez reform Polska będzie jedynie pełzać, zamiast gonić Zachód - uważa Leszek Balcerowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bez reform Polska będzie jedynie pełzać, zamiast gonić Zachód - uważaLeszek Balcerowicz.

Minister finansów w trzech rządach po 1989 roku i były szef Narodowego Banku Polskiego, a obecnie szef rady brukselskiego instytutu badawczego Bruegla mówi _ Rzeczpospolitej _ o reformach w kontekście irlandzkiego cudu gospodarczego, na którym chce się wzorować rząd.

Leszek Balcerowicz zauważa, że szybki wzrost gospodarczy Irlandczycy zawdzięczają nie tylko unijnym funduszom. Jego zdaniem najważniejsze okazały się reformy, które uporządkowały sytuację w finansach publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Balcerowicz: Polacy bierzcie się do pracy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/balcerowicz;polacy;bierzcie;sie;do;pracy,149,0,346005.html )
*  [ Balcerowicz: Polska to wciąż jeszcze nie tygrys ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/balcerowicz;polska;to;wciaz;jeszcze;nie;tygrys,156,0,334492.html )

Usunięcie deficytu, zmniejszenie wydatków, obniżenie podatków podziałało lepiej niż się sami Irlandczycy spodziewali - mówi Leszek Balcerowicz _ Rzeczpospolitej _.

Według byłego szefa NBP oprócz dobrego wykorzystania funduszy strukturalnych bardzo ważne jest dokończenie budowy jednolitego rynku, gdzie - jak zauważa Balcerowicz - dużo zostało do zrobienia. 

Tagi: leszek balcerowicz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz