Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chlebowski: Prezydent sabotuje prace rządu

0
Podziel się:

Lech Kaczyński z butami pcha się w kompetencje Rady Ministrów - mówi szef klubu PO.

Chlebowski: Prezydent sabotuje prace rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUfYVcl

PrezydentLech Kaczyńskisabotuje prace rządu. Siłą, z butami pcha się w kompetencje Rady Ministrów - ocenia * *wydarzenia na początku szczytu UE w Brukseli *szef klubu POZbigniew Chlebowski. *

Na początku obrad Rady Europejskiej prezydent Lech Kaczyński i premierDonald Tuskzasiedli obok siebie. Wcześniej podali sobie ręce. Każdy z nich przywitał się też z gospodarzem spotkania prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. Po powitaniach z członkami innych delegacji z sali obrad wyszliRadosław Sikorskii Jacek Rostowski.

_ - To szczyt arogancji ze strony prezydenta Kaczyńskiego, to bardzo niebezpieczny precedens na przyszłość - prezydent siłą, z butami pcha się w kompetencję Rady Ministrów. Należy nad tym ubolewać, to bardzo niebezpieczne zjawisko _ - powiedział Chlebowski.

bEUfYVcn

Jak dodał, ministrowie Sikorski i Rostowski to dżentelmeni. _ Przez gest Sikorskiego, który ustąpił miejsca prezydentowi, uniknęliśmy kompromitacji _ - ocenił polityk PO. Zdaniem Chlebowskiego, zachowanie prezydenta, to sabotaż dla polskiej gospodarki, w obliczu kryzysu finansowego. _ To sabotaż pracy rządu, wpychanie się w kompetencję premiera _ - dodał.

Polityk PO przypomniał, że Kancelaria Premiera w ciągu kilku dni ma przygotować wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania kompetencji najważniejszych organów państwa. _ - Kwestie, które ma rozstrzygać Trybunał są jasne, ale po zachowaniu prezydenta widać, że nie dla wszystkich _ - dodał.

Prezydent przyleciał do Brukseli wyczarterowanym samolotem i - mimo krytycznych ocen przedstawicieli rządu - zjawił się na posiedzeniu Rady Europejskiej.

Według reprezentantów rządu najważniejsze jest, aby Polska reprezentowała jednolite stanowisko, a - według nich - prezydent ma w kwestiach, które omawiane będą na szczycie UE, inne poglądy niż rząd.

bEUfYVct
bEUfYVcO
unia
wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)