Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chlebowski: Sejm zajmie się ustawą medialną

0
Podziel się:

Przygotowany przez PO projekt zmian trafi pod obrady podczas kolejnego posiedzenia.

Chlebowski: Sejm zajmie się ustawą medialną
(PAP/Tomasz Gzell)

Sejm rozpocznie prace nad przygotowanym przez PO projektem zmian w ustawie medialnej na kolejnym posiedzeniu, zaplanowanym od 22 do 24 stycznia - zapowiada szef klubu PlatformyZbigniew Chlebowski.

"Ustaliliśmy z marszałkiem SejmuBronisławem Komorowskim, że na następnym posiedzeniu, 22 stycznia, odbędzie się pierwsze czytanie tego projektu" - mówi Chlebowski. Szef klubu PO dodaje, że wystąpił do Komorowskiego, by Sejm rozpoczął prace nad zmianami w ustawie medialnej już na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu, ale takiej możliwości nie ma.

"Dziennik" napisał, że PO chce już na najbliższym posiedzeniu Sejmu rozpatrzyć projekt, który "pozwoli na dokonanie zmian w mediach publicznych kontrolowanych przez ludzi PiS", a Chlebowski skierował do marszałka Sejmu list w sprawie przyspieszenia prac nad tymi propozycjami.

Chlebowski zapewnia, że prace nad zmianami nie mają nadzwyczajnego trybu: "Potrzebujemy pół roku na całkowite zakończenie prac nad tą ustawą. Chcielibyśmy uporać się z tym jeszcze przed wakacjami" - ocenia szef klubu PO.

Chlebowski zapewnia również, że propozycje PO to nie tylko kwestia dokonania zmiany prezesa telewizji publicznej. "Tam są takie rozstrzygnięcia, jak przeniesienie trybu wydawania koncesji, jak kwestie dotyczące zarządów rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia" - wymienia.

Zgodnie z projektem, do KRRiT wybierane mają być osoby, które będą miały co najmniej dwie rekomendacje: uczelni akademickiej i ogólnopolskiego stowarzyszenia, bądź dwóch uczelni albo dwóch stowarzyszeń". Projekt zakłada też zwiększenie z pięciu do siedmiu członków Rady: trzech powoływałby Sejm, a po dwóch Senat i prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)