Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dorn: Jarosław Kaczyński szkodzi partii

0
Podziel się:

Były marszałek Sejmu sugeruje, że PiS powinien pozbyć się swojego prezesa.

Dorn: Jarosław Kaczyński szkodzi partii
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były marszałek SejmuLudwik Dornpowiedział w czwartek, że prezes PiSJarosław Kaczyńskiszkodzi partii i powinien odpowiadać za te działania.

Dorn, który jest zawieszony w prawach członka PiS, podkreślił na antenie RMF FM, że dla niego PiS _ to nie jest pan Kaczyński _, ale _ zespół ludzi i nadzieja dla Polski _. _ Pan Kaczyński szkodzi partii i występuje przeciwko tej nadziei _ - zaznaczył.

_ - Mam nadzieję, że pana Kaczyńskiego moja partia prędzej czy później za szkody rozliczy _ - podkreślił. Dodał, że PiS powinien prezesowi _ stawiać wymagania _. Pytany, czy możliwe byłoby odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji szefa PiS, odpowiedział: _ bardzo wybitnym przywódcom różne partie w swoim czasie mówiły: panu już dziękujemy _.

Odnosząc się do nagłośnionej sprawy dotyczącej alimentów, Dorn powiedział, że powstał polityczny plan, nie tylko wyrzucenia go z partii, ale także _ moralnego dezawuowania _ go _ w sposób obrzydliwy i karygodny _, polegający na sięganiu _ do motywów osobistych _.

Według byłego marszałka Sejmu takie działania wobec niego są konsekwencją tego, że jesienią zeszłego roku sformułował _ zasadniczą krytykę kierunku, w którym pan Kaczyński prowadzi partię _. _ Te moje obawy się potwierdzają _ - zaznaczył. Jak dodał, PiS czeka niedługo kongres programowy, na którym _ będzie można postawić panu Kaczyńskiemu zasadnicze pytania _.

Dorn podkreślił, że wie, iż w partii istnieje bardzo duże _ niezadowolenie i rozgoryczenie _. Przypomniał, że zapowiadał, iż tak będzie i temu _ rozgoryczeniu emocjonalnemu może nadać pewien wymiar polityczny i intelektualny. _

Jego zdaniem jeżeli nie zostanie jeszcze w czwartek wyrzucony z partii przez zarząd główny ugrupowania, to z tego powodu, że w centrali PiS _ rozdzwoniły się telefony _ od posłów i _ prezesów okręgowych, którzy mówili: +nie+ _.

Dorn stwierdził również, że jeśli prawdziwe okazałyby się zarzuty, które ma - według czwartkowego _ Dziennika _ - postawić mu rzecznik dyscyplinarny partiiKarol Karskiza naruszenie statutu partii, to są one _ do obalenia _ i _ do wyśmiania _.

_ Dziennik _napisał m.in., że Dorn mógłby być oskarżony o naruszenie punktu statutu mówiącego, że _ członek PiS zobowiązany jest do sumiennego pełnienia powierzonych mu funkcji i obowiązków w PiS _. Dorn podkreślił, że jeżeli sąd koleżeński wyda niekorzystną dla niego decyzję, to będzie się od niej odwoływał.

Dorn jest zawieszony w prawach członka PiS od listopada 2007 roku. Nieoficjalnie posłowie PiS mówią, że zostanie on usunięty z partii, ale przez rzecznika dyscyplinarnego. Postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie toczy się już niemal od roku.

O tym, że to nie władze partii, ale sąd dyscyplinarny zdecyduje o wyrzuceniu Dorna z partii napisał także czwartkowy _ Dziennik _.

Od pewnego czasu trwa, toczony za pośrednictwem mediów, spór między prezesem PiS a Dornem w sprawie alimentów. Rozpoczął się od wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w radiowej Jedynce: _ Ludwik Dorn jest człowiekiem, który złamał pewne reguły gry w sposób drastyczny, no łamie je niestety także w innych dziedzinach życia i to być może doprowadzi do dalszych konsekwencji _. We wtorek Dorn wystąpił przeciw szefowi PiS na drogę sądową.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)