Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dorn ostro krytykuje PiS

0
Podziel się

Nie będzie zmian, w PiS-ie ma być "tak samo tylko bardziej" - komentuje zmiany personalne Dorn.

Dorn ostro krytykuje PiS
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDyFSEjp

Były wiceprezes, dawniej numer dwa w partii, dziś na banicji, zawieszony w prawach członka PiS, ostro skomentował wczorajsze zmiany kadrowe.Ludwik Dornmówi o "susłoidacji" partii.

Ludwik Dorn krytykuje Prawo i Sprawiedliwość iJarosława Kaczyńskiegona swoim blogu. Wczoraj Rada Polityczna PiS wybrała na wniosek prezesa trzech nowych wiceprezesów i uzupełniła skład Komitetu Politycznego. W obradach komitetu będą mieli też prawo uczestniczyć tak zwani zastępcy członka komitetu, których wskazał Jarosław Kaczyński. Ludwik Dorn zauważył, że są to funkcje pozastatutowe.

Taką funkcję otrzymał między innymi posełMarek Suski. Awans Suskiego wyraźnie się Dornowi nie podoba i w związku z nim pisze o "susłoidacji politycznej, intelektualnej i kulturowej" Prawa i Sprawiedliwości.

bDyFSEjr

Ludwik Dorn ocenia także wybór na wiceprezesówAleksandry Natalli-Świat,Zbigniewa Ziobryi Marka Kuchcińskiego. Jego zdaniem, oznacza to, że w PiS-ie ma być "tak samo tylko bardziej", czyli, że obecni wiceprezesi będą wyłącznie wykonawcami poleceń Jarosława Kaczyńskiego.

Dorn ujawnia też, że w ubiegłym tygodniu podczas rozmowy z prezesem postawił dwa warunki, od których spełnienia uzależnił swój powrót na funkcję wiceprezesa PiS. Według niego, Jarosław Kaczyński nie nawiązał z nim już potem kontaktu, co - jak pisze Dorn - "było formą stanowczego, choć mało uprzejmego odrzucenia postawionych warunków".

Ludwik Dorn zapowiada też w swoim blogu, że nie stawi się przed sądem partyjnym, gdyż - jak pisze - uzyskał wiedzę, "iż postępowanie dyscyplinarne ma charakter czysto instrumentalny i służebny nie wobec spoistości partii, ale wobec ochrony sposobu sprawowania władzy przez prezesa partii". Dorn jest zawieszony w prawach członka PiS i toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.

Były wicepremier informuje też w blogu, że zamierza poświęcić się pracy w sejmowej komisji zdrowia oraz tworzyć alternatywę "intelektualno-polityczną dla zjawiska susłoizacji PiS-u".

bDyFSEjx
bDyFSEjS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)