Notowania

ustawa medialna
04.12.2009 07:56

Dorn: Ustawa twórców podstawą do zmian w TVP

Poseł liczy na odpolitycznienie mediów publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ludwik Dorn zapewnia, że liczy na odpolitycznienie mediów publicznych. Według niego, prawo przygotowywane przez twórców będzie dobrą podstawą do rozpoczęcia takiego procesu.

Wczoraj Komitet Obywatelski Mediów Publicznych, zrzeszający autorów projektu, omawiał założenia tego dokumentu. Środowiska twórcze chcą odpolitycznić media publiczne i zagwarantować im niezależne finansowanie.

Przewodniczący Koła Parlamentarnego Polska Plus, który był gościem Sygnałów Dnia, popiera twórców w tym dążeniu.

Zdaniem gościa Polskiego Radia w sytuacji, gdy żadne z ugrupowań sejmowych nie jest w stanie doprowadzić do przyjęcia ustawy medialnej inicjatywa środowisk twórczych jest bardzo cenna.

Twórcy będą proponować likwidację abonamentu i zastąpienie go powszechnym obowiązkiem płacenia na media publiczne, prawdopodobnie wraz z podatkiem PIT i CIT.
W skład Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych wchodzą Agnieszka Holland, Maciej Strzembosz Grzegorz Jarzyna, Wojciech Kilar i Andrzej Wajda. Gotowość poparcia projektu ustawy medialnej zadeklarował prezydent Lech Kaczyński.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: ustawa medialna, media, ustawa, twórcy, dorn, zmiany, tvp, odpolitycznienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz