Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fidel oddał władzę

0
Podziel się:

Fidel Castro z powodu planowanej operacji zrzekł się czasowo władzy na Kubie. Obowiązki prezydenta przejął jego brat Raul.

*Fidel Castro z powodu planowanej operacji zrzekł się czasowo władzy na Kubie. Obowiązki prezydenta przejął jego brat Raul. *
O swojej chorobie Fidel Castro poinformował swoich rodaków w liście, który w telewizji odczytał jego osobisty sekretarz. Kubański przywódca napisał w nim, że lekarze stwierdzili u niego krwawienie przewodu pokarmowego. Wyjaśnił, że przyczyną choroby był stres związany z jego publicznymi wystąpieniami w Argentynie i na Kubie.

Castro oznajmił, że musi się poddać skomplikowanej procedurze chirurgicznej, co uniemożliwi mu sprawowanie urzędu przez pewien czas. Poinformował też, że uprawnienia prezydenta i pierwszego sekretarza partii przekazuje swemu bratu Raulowi, który pełni funkcję ministra obrony.

Fidel Castro jest przywódcą Kuby od 1959 roku. Przez 47 lat swoich rządów przetrwał kilka prób zamachów, zorganizowaną przez CIA inwazję w Zatoce Świń i trwające ponad 40 lat amerykańskie embargo. 13 września miały się odbyć obchody 80 rocznicy urodzin Fidela Castro. Z powodu choroby zostały przesunięte na 2 grudnia. Na ten dzień przypada 50 rocznica utworzenia Kubańskich Sił Zbrojnych.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)