Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz: Jestem prezydentem

0
Podziel się:

Prezydent stolicy nie zamierza opuścić stanowiska. Będzie czekała na decyzję sądu.

Gronkiewicz-Waltz: Jestem prezydentem
(PAP/Tomasz gzell)

Premier celowo wprowadza opinię publiczną w błąd - tak Donald Tusk skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że mandat prezydent Warszawy Hanny Gronkiewcz-Waltz wygasł.

Lider Platformy Obywatelskiej powiedział, że do czasu rozstrzygnięcia sporu prawnego przez sąd Hanna Gronkiewicz-Waltz jest wciąż prezydentem Warszawy.

Obecna na konferencji Hanna Gronkiewicz-Waltz także zwróciła uwagę, że procedura wydania prawomocnej decyzji o wygaśnięciu mandatu jest bardzo długa. Zdecydowanie odrzuciła możliwość rezygnacji z pełnionej funkcji dodając, że jest demokratycznie wybraną prezydent stolicy. Dodała, że jeśli sąd przychyli się do interpretacji premiera Kaczyńskiego i wicepremiera Dorna, weźmie udział w powtórzonych wyborach.

Spór o wygaśnięcie mandatu Hanny Gronkiewicz-Waltz spowodowany jest interpretacją przepisu uchwalonego w 2005 roku oraz zbyt późnym złożeniem przez prezydent Warszawy zaświadczenia o działalności gospodarczej męża.

Według ustawy, grozi za to utrata mandatu. Hanna Gronkiewicz-Waltz przekonuje, że nie musiała w ogóle składać zaświadczenia, bo jej mąż nie prowadzi działalności na terenie Warszawy. Spóźnione o dwa dni złożenie zaświadczenia tłumaczy tym, że źle poinformowano ją w warszawskim ratuszu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)