Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hofman
09.03.2010 18:30

Hofman: Prezes nie chce, to koalicja PiS-SLD wykluczona

Poseł, który zainicjował debatę na ten temat teraz ją kończy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kolanin/GFDL/Wikipedia)

*Sprawa koalicji PiS z SLD, którą wykluczył Jarosław Kaczyński, jest zamknięta - powiedział poseł PiS Adam Hofman. Wcześniej Hofman dopuszczał możliwość współpracy z Sojuszem. *

Koalicję z SLD prezes PiS Jarosław Kaczyński wykluczył w poniedziałkowej wypowiedzi dla TVP 1.- _ Musiałbym zaprzeczyć wszystkiemu, co robiłem w życiu, żeby się na tego rodzaju koalicję zgodzić _ - mówił. Zapowiedział też rozmowę z Hofmanem, który w kuluarach kongresu PiS, w rozmowach z dziennikarzami, nie wykluczał współpracy z Sojuszem.

_ - Prezesem partii jest Jarosław Kaczyński. Po wczorajszej wypowiedzi, że wyklucza taką koalicję, sprawa jest zamknięta. To prezes określa kierunki polityczne partii. Pozostaję jednak przy swoim zdaniu _ - zadeklarował Hofman.

Nie będzie także _ specjalnego _ spotkania Hofmana z prezesem PiS. - _ Nie ma takiej potrzeby. Przecież stale ze sobą rozmawiamy _ - powiedział rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Dodał, że możliwość dyskusji istnieje w trakcie partyjnych zebrań na przykład w trakcie Rady Politycznej czy Komitetu Politycznego. _ - Jeśli ktoś z członków Rady Politycznej będzie chciał dyskutować na ten temat, nie ma problemu _ - podkreślił.

_ - Często widzimy się z prezesem na przykład na posiedzeniu Rady Politycznej. Gremia partyjne są od tego, żeby na nich rozmawiać _ - zaznaczył Hofman.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński zapewnił, że debata o przyszłości partii na pewno się odbędzie. _ - Jednak działalność niektórych moich kolegów chyba jest bardziej nastawiona na autopromocję, niż na rzeczywistą troskę o partię _ - ocenił.

Klubowy rzecznik dyscypliny PiS Marek Suski zapowiedział, że nie ukarze Hofmana, ani posła Pawła Poncyljusza, który krytykował weekendowy kongres PiS. - _ Kongres potwierdził schyłek. Szkoda PiS-u _ - ten wpis Poncyljusza na Twitterze wywołał lawinę komentarzy w sprawie kondycji Prawa i Sprawiedliwości.

_ - Nie wszczynam żadnego postępowania. Każdy może mieć swoje zdanie. Będę rozmawiał z kolegami, nie jako rzecznik, ale jako kolega klubowy. Nie zgadzam się z niektórymi ich poglądami _ - powiedział.

Poncyljusz odmówił komentarza. Nie chciał się także odnieść do wtorkowego wpisu na blogu Janusza Palikota (PO). - _ Pawle Poncyljuszu! Człowieku - wracaj do komisji Przyjazne Państwo! Zapraszamy do Platformy! Nie marnuj swojego talentu na zakręcie. Jaki jest Jarosław każdy widzi!? _ - napisał Palikot.

Według Brudzińskiego, odejście Poncyljusza z PiS nie wchodzi w grę. - _ Wątpię, żeby w Palikocie znalazł dobrego kompana do uprawiania polityki. Nie wyobrażam sobie Pawła Poncyljusza i Palikota ramię w ramię chodzących ze świńskim łbem albo sztucznym penisem. Wierzę, że Pawłowi Poncyljuszowi dobro partii leży na sercu. Jest ważnym, ciężko pracującym posłem _ - podkreślił.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: hofman, sld, pis, koalicja, odwołanie, prezes, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz