Notowania

wybory prezydenckie 2010
25.03.2010 07:35

Jest nieoficjalny zwycięzca prawyborów w PO?

Coraz wyraźniej widać przewagę Bronisława Komorowskiego - podają media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Supernak)

Coraz wyraźniej widać przewagęBronisława KomorowskiegonadRadosławem Sikorskimw prawyborach w Platformie Obywatelskiej - podają media. Typują już także następcę marszałka.

Zdaniem gazety _ Polska The Times _, 11 z 16 lokalnych przywódców PO poparło marszałka Sejmu. Politycy Platformy mówią, że szeregowi działacze najwyraźniej zasugerowali się decyzjami szefów regionów, ponieważ z nieoficjalnych informacji wynika, że ci, którzy oddali głos, w większości wybrali Komorowskiego.

Jeden z działaczy PO w Małopolsce - cytowany przez gazetę - przyznaje, że wie, iż zwycięzcą prawyborów w jego regionie zostanie Bronisław Komorowski. Spekuluje, że marszałek może dostać jakieś 70 procent głosów, a Radosław Sikorski około 30 procent.
_ _

_ Polska The Times _ zaznacza, że PO wciąż nie może się chwalić frekwencją. Do tej pory zagłosowała tylko połowa działaczy Platformy Obywatelskiej - około 20 tysięcy z blisko 46 tysięcy uprawnionych.

Tymczasem według _ Gazety Wyborczej _, toGrzegorz Schetynamoże zastąpić Bronisława Komorowskiego na fotelu marszałka Sejmu. Dziennik dowiedział się, że Donald Tuskzaproponował byłemu wicepremierowi, by objął tę funkcję, jeśli Komorowski wygra prawybory.

Jeśli Komorowski pokona Radosława Sikorskiego, to pełniłby funkcję marszałka Sejmu do połowy września. Potem weźmie urlop. Dziennik pisze, że premier rzucił przed prawyborami do Grzegorza Schetyny _ To może ty byś to wziął? _. Według gazety, Schetyna nie palił się wtedy do tej funkcji.

Schetyna pytany w programie TVP1 _ Kwadrans po ósmej _, czy dostał od premiera taką propozycję, odparł: _ Rozmawialiśmy kiedyś dawno, dawno temu. - Natomiast dzisiaj jestem szefem największego klubu parlamentarnego i jesteśmy przed decyzją w prawyborach, kto będzie kandydatem Platformy w wyborach prezydenckich - _ powiedział polityk.

Dopytywany, czy nie wyklucza objęcia stanowiska marszałka Sejmu odpowiedział, że zawsze jest optymistą, także w polityce, i zawsze woli mówić _ tak _, niż _ nie _. - _ Natomiast wiele rzeczy musi się zdarzyć i one się będą działy w sobotę, jeśli chodzi o prawybory, a także o wybory prezydenckie jesienią _ - mówił. Dodał, że to dopiero początek _ całego scenariusza zdarzeń _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Nie będzie przedłużonego głosowania w **prawyborach** ]( http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;przedluzonego;glosowania;w;prawyborach,208,0,602320.html )
* [ Komorowski wygra **prawybory** w PO? ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;wygra;prawybory;w;po,76,0,589644.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz