Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja hazardowa
25.11.2009 19:58

Kapica na pierwszy ogień komisji hazardowej

Znana jest nieoficjalna lista świadków, których chcą wezwać sejmowi śledczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Wiceministrowie finansów odpowiedzialni za sprawy hazardu w rządach PO, PiS i SLD: Jacek Kapica (na zdjęciu), Marian Banaś i Jacek Uczkiewicz będą pierwszymi świadkami komisji ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej - wynika z nieoficjalnych informacji z Sejmu.

Kolejność przesłuchań pierwszych świadków ustaliło w środę prezydium komisji śledczej. W przyszłym tygodniu, w czwartek i w piątek, komisja chce przesłuchać w sumie sześć osób, po trzy każdego dnia.

Jacek Kapica od lutego 2008 roku jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i szefem Służby Celnej. Marian Banaś pełnił funkcję podsekretarza stanu w resorcie finansów od listopada 2005 do stycznia 2008; był również szefem Służby Cywilnej. Jacek Uczkiewicz jako podsekretarz stanu w latach 2001-2004 nadzorował Departament Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych w ministerstwie finansów.

Przed komisję ma zostać wezwana również m.in. była p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Służby Celnej Anna Cendrowska. Nazwisko Cendrowskiej pojawia się w notatce z 2006 r., sporządzonej przez ówczesnego szefa Komitetu Stałego Rady MinistrówPrzemysława Gosiewskiego, która trafiła do sejmowych śledczych w ostatnich dniach.

Z notatki wynika, że do polityka PiS z projektem nowelizacji ustawy hazardowej przyszedł ówczesny wiceszef klubu PiSKrzysztof Jurgieloraz p.o. zastępca dyrektora departamentu służby celnej w Ministerstwie Finansów Anna Cendrowska.

W puli świadków komisji jest ponad 40 nazwisk i niemal codziennie pojawiają się nowe propozycje. W środę PO zapowiedziała, że zaproponuje, by przed komisją stawił się były premier, prezes PiSJarosław Kaczyński. Jednak według nieoficjalnych informacji ani on, ani żaden z innych znanych świadków nie zostanie wezwany przed komisję dopóki wszyscy śledczy nie otrzymają certyfikatu dostępu do informacji niejawnych.

Tagi: komisja hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz