Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koalicja rządowa z częścią LPR

0
Podziel się:

Do koalicji rządowej wejdzie znaczna część parlamentarzystów Ligi Polskich Rodzin. Wciąż nie jest jednak pewne, czy zrobią to jako klub Ligi, czy też podpisanie umowy koalicyjnej poprzedzi poważny rozłam w klubie.

Do koalicji rządowej wejdzie znaczna część parlamentarzystów Ligi Polskich Rodzin. Wciąż nie jest jednak pewne, czy zrobią to jako klub Ligi, czy też podpisanie umowy koalicyjnej poprzedzi poważny rozłam w klubie - pisze "Nasz Dziennik".

Według informacji gazety, decyzja w tej sprawie musi zapaść do dziś. W przeciwnym razie, Ligę czeka rozłam. Mają o tym poinformować posłowie LPR, którzy opowiadają się zdecydowanie za porozumieniem z PiS. To będzie ostatnia próba namówienia klubu i partii do jedności.

"Nasz Dziennik" pisze, że jeśli się to nie uda, sprawdzi się scenariusz z rozłamem i powstaniem koła Stronnictwa Narodowego.

Gazeta pisze, że w rządzie tak czy inaczej znajdzie się Polskie Stronnictwo Ludowe i dzięki wejściu posłów LPR do koalicji PiS nie będzie zakładnikiem ludowców.

Dziennik przypomina też zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi może zostać podpisana deklaracja rządowa, która będzie wstępem do umowy koalicyjnej.

Według "Naszego Dziennika" jego optymizm mógłby jednak dziwić, gdyby brać tempo rozmów koalicyjnych, na co duży wpływ ma z pewnością zwłoka PSL.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)