Notowania

beata kempa
14.12.2009 07:31

Kolejna bitwa w wojnie o Kempę i Wassermanna

Dziś sprawą wykluczenia posłów PiS z komisji śledczej zajmie się prezydium Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła nie chce, by do jej składu powrócilii posłowie PiS:Beata KempaiZbigniew Wassermann.

W piątek decyzję posłów PO o wyrzuceniu posłów PiS z komisji hazardowej skrytykował premier. Dziś sprawą ma się zająć Prezydium Sejmu.

Szef hazardowej komisji śledczej ma w sprawie wykluczenia posłów Prawa i Sprawiedliwości inne zdanie niż lider Platformy Obywatelskiej. _ - Ich przywrócenie będzie oznaczało, że dla polityków słupki poparcia są ważniejsze od standardów prawnych _ - mówi _ Gazecie Wyborczej _.

_ - Gdybym nie czytał dokumentów, też uważałbym, że nie należało wykluczyć z komisji posłów Kempy i Wassermanna. Ale czytałem, a premier nie czytał _ - dodaje Sekuła.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Niesiołowski: PiS blokuje komisje śledcze ]( http://news.money.pl/artykul/niesiolowski;pis;blokuje;komisje;sledcze,74,0,565578.html )
* [ Kłopotek: Wassermann i **Kempa** powinni wrócić ]( http://news.money.pl/artykul/klopotek;wassermann;i;kempa;powinni;wrocic,160,0,565152.html )
* [ Palikot o wykluczeniu: Tusk jest wściekły ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;o;wykluczeniu;tusk;jest;wsciekly,10,0,564490.html )

Według dziennika, najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że jeszcze w tym tygodniu Sejm będzie głosował nad przywróceniem posłów PiS do komisji. PiS upiera się, by byli toBeata Kempai Zbigniew Wassermann.

Sekuła chce dziś przekonać Prezydium Sejmu, że PiS powinien wyznaczyć do komisji innych posłów.

Kalisz broni wyrzuconych

Poseł SLDRyszard Kaliszuważa, że Kempa i Wassermann powinni wrócić do komisji hazardowej. Gość Salonu Politycznego Trójki wyraził opinię, że nie było wystarczających powodów prawnych do odwołania posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem posła SLD, zastoju w pracach komisji, można byłoby uniknąć, przesłuchując szybko Kempę i Wassermanna, co pomogłoby rozwiać wszelkie wątpliwości. W obecnej sytuacji można, jego zdaniem, dokonać reasumpcji głosowania, w wyniku którego usunięto posłów PiS-u, po czym wybrać ich ponownie do komisji.

Kalisz powiedział, że zakończenie prac komisji hazardowej do końca lutego, jak tego chce premier, jest nierealne. Jego zdaniem, działalność komisji powinna zostać przedłużona.

Raport Money.pl
*Ogromne przekręty na jednorękich bandytach! * Przepisy zabraniają otwierania małych salonów gier hazardowych. Mimo to liczba automatów wzrosła aż czterokrotnie przez ostatnich pięć lat. Jak to możliwe? Money.pl sprawdził, że obejście surowych przepisów jest dziecinnie proste. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: beata kempa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz