Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski zachęca do udziału prawyborach

0
Podziel się

Marszałek Sejmu apeluje Komorowski w specjalnym liście opublikowanym w internecie.

Komorowski zachęca do udziału prawyborach
(PAP/Paweł Supernak)
bDyDejpN

_ - Proszę o oddanie głosu na Platformę Obywatelską _ - apeluje Komorowski w specjalnym liście opublikowanym na jego stronie internetowej.

Kampania prawyborcza w PO powoli dobiega końca. E sobotę zostaną ogłoszone wyniki głosowania członków Platformy na dwóch kandydatów:Bronisława KomorowskiegoiRadosława Sikorskiego.

Jak dotąd zagłosowało około 20 tys. członków Platformy. Za przedłużeniem - do piątku - głosowania przez internet opowiedział się kontrkandydat Komorowskiego w prawyborach, szef MSZ Radosław Sikorski. Argumentował, że mogłoby się to przyczynić do zwiększenia frekwencji.

bDyDejpP

_ - Bez względu na to, kto wygra i będzie miał honor reprezentować Platformę Obywatelską w wyborach prezydenckich, już dzisiaj możemy mieć wspólną satysfakcję z faktu bezspornego: wygrała Platforma Obywatelska jako całość _ - napisał Komorowski w liście opublikowanym w środę na swojej stronie internetowej.

Marszałek zwrócił też uwagę, że w czasie prawyborów w co najmniej kilkudziesięciu miejscowościach odbyły się spotkania z kandydatami, miało miejsce kilkadziesiąt konferencji prasowych oraz dwie wielkie publiczne debaty: w Katowicach i w Warszawie.
_ _

_ - To wszystko stanowi ogromny polityczny kapitał istotnie zwiększający nasze szanse w zbliżających się jesiennych wyborach prezydenckich i samorządowych. Musimy razem ten kapitał pomnożyć i wykorzystać _- napisał marszałek Sejmu.

W prawyborach mogą brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do połowy lutego tego roku (czyli do ogłoszenia decyzji o przeprowadzeniu prawyborów). Jest ich około 46 tysięcy.

bDyDejpV

ZOBACZ TAKŻE:

bDyDejqq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)