Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lech Kaczyński: PRL miał swoje plusy

0
Podziel się:

Prezydent zalicza do nich indywidualne rolnictwo oraz prywatną inicjatywę.

Lech Kaczyński: PRL miał swoje plusy
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Prezydent Lech Kaczyński ocenił, że w początkach zmian wolnorynkowych w Polsce, zabrakło równego dla wszystkich dostępu do własności. *
Podczas międzynarodowej konferencji NBP, poświęconej transformacji gospodarki socjalistycznej, prezydent podkreślił, że Polska przed 1989 rokiem miała atuty _ Posiadaliśmy indywidualne rolnictwo, istniała prywatna inicjatywa _.

Zdaniem prezydenta, wtedy, w warunkach prywatyzowania przedsiębiorstw, doszło jednak do _ gry o własność _, która nie była prowadzona na równych prawach. Lech Kaczyński ocenił, że na uprzywilejowanej pozycji stali wówczas ludzie związani z władzą komunistyczną, którzy byli _ bliżej własności _.

W konferencji w NBP uczestniczy 160 gości z 40 państw. Między innymi prezydenci: Polski - Lech Kaczyński i Czech - Vaclav Klaus, prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet oraz komisarz unii Europejskiej ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia. Będą również przedstawiciele wielu europejskich banków centralnych i wybitni ekonomiści.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)