Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
09.01.2006 11:01

Lepper stawia rządowi warunki

Samoobrona poprzed budżet rządowy pod warunkiem wprowadzenia do projektu określonych poprawek. Andrzej Lepper powtórzył w Katowicach, że poprawki te miałyby dotyczyć zmniejszenia akcyzy na paliwa rolnicze, ubezpieczenia powszechnego dla rolników, płodów rolnych i zwierząt, a także zabepieczenia kwoty w razie katastrof.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Samoobrona poprzed budżet rządowy pod warunkiem wprowadzenia do projektu określonych poprawek. Andrzej Lepper powtórzył w Katowicach, że poprawki te miałyby dotyczyć zmniejszenia akcyzy na paliwa rolnicze, ubezpieczenia powszechnego dla rolników, płodów rolnych i zwierząt, a także zabepieczenia kwoty w razie katastrof. *

Lider "Samoobrony" podkreślił, że ważne dla przyszłorocznych finansów będzie także wprowadzenie oszczędności, które mają objąć głównie administacje państwową.
Jednocześnie "Samobronie" nie podoba się, że rząd PIS-u "zmienia się z solidarnego w liberalny".

Według Andrzeja Leppera, przykładem tego jest nominacja Zyty Gilowskiej na stanowisko ministra finansów. Lider Samoobrony wyraził jednocześnie nadzieję, że rząd będzie jednak realizował programi gospodarczy PiS.

Andrzej Lepper zapowiedział w Katowicach, że jeszcze w tym tygodniu do Marszałka Sejmu wpłynie wniosek o utworzenie komisji śledczej autorstwa Samoobrony, która zbada sprawę sprzedaży polskich hut stali. Według przewodniczącego, huty warte 6 miliardów złotych zostały sprzedane za 6 milionów. Komisja miałaby zbadać nieprawidłowości podzczas sprzedaży zakładów.

Andrzej Lepper podkreślił, że przywiązuje dużą wagę do spraw Śląska, dlatego bardzo dobrze chce się przygotować do wyborów samorządowych. Stwierdził, że problemy Śląska rzutują w znaczny sposób na sytuację całego kraju.

Tagi: lepper, samoobrona, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz