Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcinkiewicz stanie na czele rządu PO-PiS?

0
Podziel się:

Dwie największe partie w Sejmie szykują się na wcześniejsze wybory we wrześniu. Wśród rozważanych powyborczych scenariuszy jest taki, który zakłada powrót Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko premiera. Miałby on stanąć na czele wspólnego rządu PO-PiS.

Marcinkiewicz stanie na czele rządu PO-PiS?
(PAP/Radosław Pietruszka)

*Dwie największe partie w Sejmie szykują się na wcześniejsze wybory we wrześniu - pisze "Dziennik". Gazeta dodaje, że od zeszłego tygodnia sztaby Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pracują nad doraźną strategią polityczną. *
Anonimowy członek kierownictwa PiS powiedział "Dziennikowi", że na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu Sejmu 22. sierpnia marszałek Ludwik Dorn może zarządzić wnioski o głosowanie nad skróceniem kadencji izby.

Wśród rozważanych powyborczych scenariuszy jest taki, który zakłada powrót Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko premiera. Miałby on stanąć na czele wspólnego rządu PO-PiS. Według innego scenariusza - gdyby PiS przegrał wybory - Platforma byłaby zmuszona do wejścia w koalicję z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Przedstawiane przez "Dziennik" strategie obu partii zakładają także przepływ posłów między obydwoma ugrupowaniami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)