Notowania

fotyga
16.08.2007 13:54

MSZ: "Dziennik" przekłamał słowa Fotygi

Minister Fotyga nie mówiła o Berlinie jako o "historycznym wrogu Polski", a artykuł w "Dzienniku" zarzucający jej takie słowa jest przekłamaniem - powiedział IAR rzecznik prasowy ministerstwa spraw zagranicznych Robert Szaniawski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)

Minister Fotyga nie mówiła o Berlinie jako o "historycznym wrogu Polski", a artykuł w "Dzienniku" zarzucający jej takie słowa jest przekłamaniem - powiedział rzecznik prasowy ministerstwa spraw zagranicznychspraw zagranicznych Robert Szaniawski.

Według dzisiejszego "Dziennika", Anna Fotyga miała powiedzieć w wywiadzie dla amerykańskiej gazety International Herald Tribune, że "pragnieniem Niemiec jest upokorzenie Polski, a Berlin spiskuje z Moskwą przeciwko naszemu krajowi".

Według polskiej gazety, minister Fotyga miała też oskarżać Niemcy o chęć zdominowania Unii Europejskiej. Szaniawski, który był świadkiem nagrywania wywiadu, stanowczo dementuje, że polska minister używała takich słów.

Publikacja "Dziennika" zawiera szereg krytycznych komentarzy wobec szefowej resortu spraw zagranicznych ze strony opozycji jak i ambasadora Niemiec w Warszawie.

Według rzecznika MSZ, to co miała powiedzieć w wywiadzie minister Fotyga, jest tylko komentarzem amerykańskiej dziennikarki, przeprowadzającej z nią wywiad. "Autorka tekstu tak widzi historię Polski i Niemiec. "- mówi rzecznik ministerstwa.

Szaniawski poleca też zajrzenie na stronę internetową amerykańskiej gazety, na której znajduje się oryginalny tekst, a publikację "Dziennika" nazywa nadużyciem.

Artykuł "International Herald Tribune" przeczytać można w internecie. Jego omówienie można przeczytać wna stronach "Dziennika"

Tagi: fotyga, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz